Ekonomi

Tarfin 50 milyon TL’lik kira sertifikası ihraç etti

Türkiye’nin önde gelen dijital tarım platformlarından Tarfin, büyük üreticilerden küçük çiftçilere kadar tüm kesimleri kapsayan İslami finans unsurlarına uygun menkul kıymet ihraçlarına devam ediyor. Tarfin üçüncü sukuk ihracını Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nın münhasıran mali müşavirliği altında ve Ziraat Yatırım Menkul Değerler’in satışı yoluyla gerçekleştirmiştir. 245 gün vadeli 50 milyon TL’lik ihraçla Tarfin, bugüne kadar 140 milyon TL’lik sukuk ihracını yatırımcılarla buluşturdu.

“50 bini aşkın çiftçimizi uygun şartlarla temin ettik”

Tarfin CEO’su Mehmet Memecan, sektördeki finansman olanaklarını çeşitlendirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Türkiye tarımını desteklemek için yola çıktık. Bugüne kadar 50 binden fazla çiftçiye gübre, tohum, yem gibi temel girdileri nakit akışlarını karşılama imkanı sağladık. Çiftçilerimize İslami finans unsurlarına uygun destekler sağlıyor, çiftçilerimizin inançla üretimlerini sürdürmelerini sağlıyoruz. Bu doğrultuda Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ve Ziraat Yatırım Menkul Kıymetler ile çalışarak tarım alanındaki yatırımlarını artırmak isteyen yatırımcıları sukuk ihraçlarımız ile çiftçilerimizle buluşturuyoruz. Platformumuz aracılığıyla sunduğumuz yeni hizmetler, sermaye piyasası ihraçlarımız ve aldığımız yatırımlarla üreticiden tüketiciye giden yolda katma değer yaratmaya devam edeceğiz.”

“Tarımın finansmanında aktif rol almaya devam edeceğiz”

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, sermaye piyasası danışmanlığı çerçevesinde sukuk ihracı ile tarım branşı için değerli bir iş birliğine imza attıklarını vurgulayarak, “Tarfin’in Temmuz ayında 40 milyon TL’lik ilk denk sukuk ihracını ve Kasım ayında 50 milyon TL’lik ikinci denkleştirilmiş sukuk. yapmıştık. Ülkemizin kalkınmasında tarımın değerini göz önünde bulundurarak, tarımın finansmanında etkin rol oynamaya devam ediyoruz. Banka olarak sürdürülebilir kalkınmaya ve sermaye piyasalarımızın gelişimine katkı sağlamak amacıyla sermaye piyasalarında örnek teşkil edebilecek yenilikçi ve sürdürülebilir ürünler geliştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu