Haber

Wagner’in Kurucusu Prigojin, Avrupa Parlementosu’na Keman Kutusu İçinde ‘Kanlı’ Balyoz Gönderdi

Rus özel güvenlik şirketi Wagner’in kurucusu Yevgeni Prigojin, Avrupa Parlamentosu’na (AP) keman kutusu içinde ‘kanlı’ balyoz gönderdi.

“Sahte kan izleri olan ve üzerinde Wagner’in damgasının bulunduğu bir balyoz vardı”

halktv.com.tr’nin haberine göre; ‘Kremlin’in aşçısı’ olarak da bilinen Yevgeni Prigojin’e ait ‘Konkord’ adlı şirketten yapılan yazılı açıklamada, AP’ye iletilmek üzere ‘KİBER FRONT Z’ adlı oluşumun temsilcisine ‘bilgi bavulu’ verildiği bildirildi.

KİBER FRONT Z’den yapılan açıklamada da sözkonusu ‘bilgi bavulu’nun Konkord temsilcisinden teslim alındığı belirtilerek, ‘Müzisyenlerin vazgeçilmez bir aksesuarı olan keman kutusunun içinde, büyük olasılıkla geçersiz kan izleri olan ve üzerinde Wagner’in damgasının bulunduğu bir balyoz vardı’ ifadesi kullanıldı.

Gönderiye ait olarak paylaşılan manzaralarda, balyozun üzerinde Wagner yazısı ve bir logonun yer aldığı görülüyor.

Avrupa Parlamentosu, Rusya’yı ‘terörü destekleyen ülke’ olarak tanımıştı

AP, ‘insanlık dışı ve zalimce eylemler’ düzenlediği suçlamasıyla Rusya’yı ‘terörü destekleyen ülke’ olarak tanıyan karar tasarısını dün kabul etmişti. Tasarıda, Wagner ile Rusya’nın finanse ettiği silahlı grupların da terör listesine alınması istenmişti. Tasarı, 494’e 58 oyla kabul edilmiş, 48 kişi de çekimser oy kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu