Haber

Seçim Şarkısıyla Recep Tayyip Erdoğan’ı Şaşırtan Cengiz Kurtoğlu’ndan İlk Açıklama

Arabesk müziğin sevilen isimlerinden Cengiz Kurtoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim mitinglerinde kullandığı ‘Duyamayanlara’ şarkısıyla ilgili ilk kez açıklama yaptı. TV100 ekranlarına yaptığı açıklamada “Kardeşimi unutmayacağım” diyen Cengiz Kurtoğlu merak edildi.

Yorgun Yıllarım, Lisem, Kül Eden Aşk, Fotoğrafını Öptüm, Duyamayanlar, Duyamayanlar gibi müzikleriyle tanınan ünlü arabesk sanatçısı Cengiz Kurtoğlu’nun şarkısı dikkatleri üzerine çekti. AK Parti seçim mitinglerinde şarkının kullanımına dikkat çekildi.

2023 Genel Seçimlerinde miting sırasında Cumhurbaşkanlığı ve parti seçimleri için kullanılan müzik sosyal medyada sıkça tartışıldı. Bu müziklerden biri de AK Parti’nin kullandığı, Cengiz Kurtoğlu’nun seslendirdiği ‘Duyamayanlara Duyamayanlara’ idi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından İstanbul’da düzenlenen AK Parti Gençlik Gençlik Şenliği’nde mitingde kullanılan şarkıyı Kurtoğlu bizzat seslendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı mitinge şaşırdığını söyleyerek kürsüye çıkan Cengiz Kurtoğlu, şarkıyı herkesle birlikte söyledi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilecik’te düzenlenen mitingde müziğe eşlik ederek dikkatleri üzerine çekti.

Seçim sonrası yaptığı konuşmalarda TV100 Seçim Özel programına bağlanan Cengiz Kurtoğlu, ilk kez müzik kullanımı ve miting sürecinden bahsetti.

Cengiz Kurtoğlu, seçim sürecinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müziğinin kullanılmasından çok memnun olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Gençlik Buluşması’nda sahneye çıkacağından haberinin olmadığını belirterek söze başlayan Kurtoğlu, bunun sürpriz olduğunu açıkladı.

‘Seçim çalışmalarının başladığı günden beri çok gururluyum. Sayın Cumhurbaşkanı’nın böyle bir konudan haberi yoktu. İstanbul Gençlik toplantısında kendisine sürpriz yaptık. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi hepimiz bu ülkede kardeşiz.’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile temaslarının uzun yıllara dayandığını söyleyen Cengiz Kurtoğlu, 40 yıldır birlikte olduklarını söyledi.

‘Cumhurbaşkanımla birlikteliğim yaklaşık kırk yıldır. O bilmeden bir sürpriz yaptık ve o da mutlu oldu.’

“Sayın Cumhurbaşkanı diyorum ama canım kardeşimi asla unutmayacağım. 40 yıla yakın kardeşliğimiz var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu