Ekonomi

Doğa Koleji 2022-2023 eğitim-öğretim yılı burslu sınav takvimini açıkladı.

Tabiat Koleji 2022-2023 eğitim-öğretim yılı burslu sınav takvimini açıkladı. Buna göre 14-15 Ocak 2023 tarihlerinde yapılacak olan bursluluk sınavına 4. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler başvurabilecek.

Doğa Koleji’nden yapılan açıklamaya göre, binlerce öğrencinin hem kendini denediği hem de yüzde 100’e varan burs fırsatı için katıldığı sınav, Türkiye’deki Tabiat Koleji kampüslerinin tamamında eş zamanlı olarak yapılacak.

4, 5, 6 ve 7. sınıflar 14 Ocak’ta, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar ise 15 Ocak’ta sınava girebilecek.

500 puan üzerinden verilecek sınav sonuçlarına göre başarılı öğrenciler, sınava girdikleri yerleşkenin kontenjanına göre yüzde 100’e varan oranda eğitim burslarından yararlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman, Türkiye genelinde her seviyeden öğrencinin hem orta hem de lise eğitiminde yararlanabildiği bursları eğitimde fırsat eşitliğinin temeli olarak değerlendirerek, “Bu, Her yıl Türkiye’deki tüm öğrencilere açık olan bursluluk sınavına rekor başvuru bekliyoruz.Fırsat eşitliği anlayışı başarının ödüllendirilmesiyle buluştuğunda burslu sınavlarımızın değeri ortaya çıkıyor.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu