Haber

BBP Genel Başkanı Destici, partisinin MKYK toplantısında konuştu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Altı Masa”nın yarın YETER Partisi olmadan yoluna devam edeceğini açıklaması halinde İYİ Parti’nin diğer partilerle görüşebileceğini belirterek, “Siyasi partiler açısından etiktir” dedi. Bizim onlarla görüşmemizi veya Cumhur İttifakı’na davet etmemizi isterler, olur diye düşünüyorum.” söz konusu.

Destici, partisi genel merkezinde düzenlenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kahramanmaraş merkezli depremzedelerin mensubu olan Destici, “Bu süreci siyasi istismar konusu yapan, mağduriyetlerimizi dillendiren, milleti millete mal etmeye çalışan terör örgütlerinin hainlerini ve uzantılarını bir kez daha lanetliyorum. devlete karşı kışkırtarak düşman edinirler.” terimleri kullandı.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile deprem bölgesine gittiğini hatırlatan Destici, ziyaretlerin çok faydalı olduğunu söyledi.

Destici, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Masa büyümeli, kimse durduramaz” sözlerine ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Peki kimi davet edecek, kimi oturtacak, ziyaretlerine baktığında bunu görüyoruz. Depremde alenen devlet düşmanlığı yapmış, ‘Biz buna düşman olmalıyız’ diyen kişileri veya yandaşlarını davet ediyor. Adaylığının resmi olarak açıklanıp açıklanmadığını yarın göreceğiz; PKK’nın siyasi kolu HDP’nin kapısını çalıp masaya davet edecek.”

“İYİ Parti’den rastgele biriyle görüşmemiz olmadı”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, “İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılmasından biz de memnun olabiliriz” dedi. açıklamalarını hatırlatarak şunları söyledi:

“Hala katılıyorum. UYGÜN Partisi’nden kimseyle bu konuda bir görüşmemiz olmadı. Zaten bu aşamada olması da uygun olmaz. Yarın altılı beşli bir açıklama yapacak, eğer olursa” İYİ Parti’siz yoluna devam edeceğini beyan eder ve cumhurbaşkanı adaylığını ilan eder.” Bundan sonra YETER Partisi’nin diğer partilerle, bizim gibi siyasi partilerin de onlarla görüşmesinin veya Cumhur İttifakı’na davet etmesinin etik olacağını düşünüyorum.”

Avukat Ersan Şen’in cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin soruya Destici, “Ersan Şen uzun süredir cumhurbaşkanı adayı olarak çalışıyor. Altılı masadaki bu süreç Ersan’ı biraz heyecanlandırmış gibi görünüyor.” diye cevap verdi.

Seçimin birinci turda bitip bitmeyeceği sorusuna Destici, “Seçim birinci turda Cumhur İttifakı lehine sonuçlanır” dedi. cevabı verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu