Haber

Yeni Zelanda’da hükümetin Covid-19 önleme yöntemleri araştırılacak

Yeni Zelanda’da Kovid-19 ile mücadelede doğru kararların verilip verilmediği ve gelecekteki salgınlara nasıl daha iyi hazırlanılacağı konusunda geniş kapsamlı bir soruşturma yürütülecek.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern yaptığı açıklamada, 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana Kovid-19’un ülke için en büyük sağlık ve ekonomik tehdit oluşturduğunu belirtti.

Ardern, hükümetin salgınla mücadele yöntemlerini bağımsız bir soruşturmayla inceleme zamanının geldiğini söyledi.

Bu kapsamda Başbakan, Kraliyet Soruşturma Komisyonu’nun kurulduğunu ve Kovid-19 ile mücadelenin soruşturulacağını bildirdi.

Hükümetin Kovid-19 ile mücadelesinde hangi önlemlerin işe yaradığının detaylı bir şekilde anlatılmasının gelecekteki salgınlar için kritik olduğuna işaret eden Ardern, “Kovid-19’u yönetmek için bir kural kitabımız yoktu ama hayatları ve geçim kaynaklarını kurtardık. ülke olarak olağanüstü bir şekilde birleşiyor.” söz konusu.

Yeni Zelanda’nın Kraliyet Soruşturma Komisyonu, Avustralya görevinde olan bir epidemiyolog olan Tony Blakely tarafından yönetilecek.

Komisyona araştırma yapması ve kapsamlı bir rapor hazırlaması için yılbaşından itibaren 17 ay süre verilecek.

Soruşturmanın bir parçası olarak, Yeni Zelanda’nın virüsü tamamen yok etmeye çalışmak için başlangıçta katı önlemler uygulayarak doğru yaklaşımı benimseyip benimsemediğini de inceleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu