Teknoloji

Yeni nesil bulut video gözetim çözümü ile kontrol sizde

Görüntü kaydı yeni nesil analiz ile buluta taşındı. Kayıt sisteminin maliyeti düşerken, kameralarla birlikte gelen görüntü analiz özellikleri ile kurumlara anında müdahale edilebiliyor.

Güvenlik ve iş zekası lideri Securitas Technology’nin bulut yönetimli, yeni nesil görüntü izleme çözümü, daha düşük işletme maliyetleriyle daha fazla özellik sunar. Analiz sayesinde kameranın yereldeki görüntüsü internet üzerinden aktarılarak aslına uygun olarak saklanmaktadır. Arşivlenen görüntülere her an ve her yerden ulaşmak mümkünken, işletmedeki kayıtlar zarar görse veya kaybolsa bile, sunduğu tam inanç yapısı sayesinde kayıtlara sorunsuz bir şekilde ulaşmak mümkündür. bulut mimarisi. Yeni nesil analiz ile Securitas Teknoloji’nin Türkiye pazarına sunduğu Avigilon Alta (AVA) marka kameralara ek olarak ortamdaki mevcut fakat farklı marka kameralar da bulut yapısına dahil edilebilecek.

Dakikalar içinde montajı yapılan kameralar, ücretsiz olan taşınabilir uygulama üzerinden bulut yapısına dahil ediliyor. Son kullanıcı, 36 ay ve 60 ay aylık hizmet seçeneklerinden dilediğini seçerek taşınabilir veya web uygulaması üzerinden cihazlara erişebilir. Aylık hizmet seçeneklerinde standart 30 günlük kayıt hizmeti bulunan analizde, istenirse kayıt süresi 4 aya kadar uzatılabiliyor.

Kayıtlar hem kameradaki hafıza kartına hem de bulut sistemine kaydedilir. Böylece internet erişiminde bir sorun olması durumunda sistem üzerindeki hafıza kartına kayıt yapmaya devam eder ve kesintisiz hizmet verir.

Video analiz özelliği ile taşınabilir uygulama üzerinden anlık alarm izleme…

Yeni nesil analizin en değerli faydalarından biri beraberinde gelen görüntü analizidir. Taşınabilir uygulama üzerinden kullanıcının alarm olmasını istediği görüntü analiz senaryoları kurmak ve akıllı alarm bildirimi almak mümkündür. Olayın geçmiş veya canlı sahneleri görüntülenebilir. Örneğin; Çevre güvenliği alanında sınır ihlali analizi ve gezinme analizleri ile istenmeyen bir olay oluşmadan tesis güvenliğinin sağlanmasına olanak sağlar. Sorun, kullanıcının konuma gitmesine gerek kalmadan çözülebilir.

Ayrıca otoparkta boş otopark yeri analizi yaptırarak çalışanların ve ziyaretçilerin otoparklardan daha fazla verim almasını sağlar. Seçilen kamera modeli üzerinde bulunan ses algılama sensörü ile tesisteki ani gürültüleri algılayarak istenmeyen bir olayın önüne geçebilir. Bir başka örnek, bir tesise giren bir aracın plakasını algılamak ve entegre bulut tabanlı erişim kontrol sistemleri ile aracın tesise girişini izlemek için bir dış kamera kullanmaktır. Üstelik tüm bu uyarılar ve alarmlar, cep telefonuna ücretsiz olarak kurulacak program sayesinde anında olayı görüntülemeye ve bilgilendirmeye olanak sağlıyor.

Perakende çözümleri ile mağazalarda operasyonel verimliliği artırır. Test, kamera üzerinde ısı haritası, kişi sayımı, demografik analiz yapar. Örneğin; Perakende mağazadaki müşteri yoğunluğunu analiz edebilir, sıcaklık analizi ile müşterilerin mağazada en çok hangi rafları ziyaret ettiğini raporlayabilir. Sistem üzerinde yer alan detaylı arama özelliği sayesinde gün içerisinde mağaza içerisinde dolaşan kişilerin detaylı analiz raporlarını (cinsiyet, giyim rengi gibi) retrospektif kayıtlardan almak mümkündür.

Bulut görüntü izleme, görüntü analizine ihtiyaç duyan dağınık yapılar için ideal analiz sunar. Analiz, perakende, lüks konut ve üretim tesisleri gibi birçok projede kullanılmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu