Ekonomi

Wells Fargo, Ascendis Pharma hisse senedi hedefini ilaç potansiyeli nedeniyle 260 dolara yükseltti

Cuma günü, bir Wells Fargo analisti Ascendis Pharma (NASDAQ:ASND) hisseleri için fiyat hedefini bir önceki 196 $’dan 260 $’a yükseltirken, hisse senedi üzerindeki Overweight notunu korudu.

Bu ayarlama, Ascendis Pharma’nın TransCon PTH’sinin şu anda piyasa tarafından öngörülen 2 milyar €’nun aksine, 2030 yılına kadar 3 milyar €’ya yakın bir potansiyel piyasa değerine sahip olduğu inancına yol açan kapsamlı araştırma ve ödeme yapanlar ve kilit fikir liderleri (KOL’ler) ile yapılan görüşmeleri takip ediyor.

Analist, TransCon PTH için 14 Mayıs 2024 olarak belirlenen yaklaşan PDUFA tarihinin şirket için önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekti. Analiste göre ilacın lansman dinamikleri ARGX’in Vyvgart’ına benzer olabilir ve bu da TransCon PTH için 2024’teki mevcut tahminlerin muhafazakar olabileceğini düşündürüyor.

Ödeyici görüşmeleri, ilaç için uygun erişim koşullarına işaret etti ve piyasaya sürüldükten sonra iyi bir sigorta kapsamı beklentisi var.

Hipoparatiroidizm (HipoPTH) tedavisinde kullanılan TransCon PTH’nin formülerlere eklenmeden önce ilk üç ila altı ay boyunca tıbbi istisna yoluyla temin edilmesi bekleniyor.

Paratiroid hormonunun (PTH) halihazırda tedavi kılavuzlarında yer alması ve rakip bir ürün olan Natpara’nın piyasadan çekilmesi nedeniyle bu benzersiz bir durum olarak görülmektedir. Bu bağlamın TransCon PTH için daha düşük ret oranlarıyla sonuçlanması muhtemeldir.

Ayrıca, ödeyiciler TransCon PTH’nin “tanıya göre ön izin, etikete göre tedavi” ile reçete edileceğini, yani Faz 3 popülasyonuna uyan HipoPTH tanısı konmuş hastaların muhtemelen tedaviye uygun olacağını ifade etmişlerdir.

Bu, HipoPTH tedavisine yönelik mevcut tıbbi anlayış ve uygulamalarla uyumludur ve hastaların TransCon PTH’ye erişim sürecini potansiyel olarak kolaylaştırmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

didim-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu