Yaşam

Toplumsal norm ve beklentilerin incelendiği İlişki Dansı kitabındaki öğretiler

Kendinizi ve nasıl bir insan olduğunuzu bilmeden aldığınız her ilginin tesadüfler dünyasına adım atmak anlamına geldiğini söyleyen İlknur Yılmaz, İlgililik Dansı’nda insan ilişkilerinin karmaşık koreografisini ele alıyor.

Yirmi beş yıllık meslek hayatında edindiği tecrübe ve gözlemlerle okuyucularına ilgi alanlarının derinliklerine dalma fırsatı sunuyor.

Bir aşk ilişkisine başlamaktan daha zor olanı onu yürütmektir. Birbirinden tamamen farklı iki insanın bu kadar uzun yıllar bir arada kalması adeta bir mucize! Bu mucizeyi yaşamak için çok basit bazı kurallara uymak ve buna göre adım atmak işleri kolaylaştıracak…

sınırları korumak

Sadece romantik dinamiklerin değil, toplumsal normların ve aile beklentilerinin de incelendiği kitapta, evlilikte ve ilişkilerde istikrarın nasıl sağlanacağı, sınırların nasıl korunacağı sorunlarına da yer veriliyor.

Bağımlı, obsesif, borderline ve Narsist kişilik tipleri terapi odasındaki gerçek olaylar üzerinden inceleniyor ve bu kişiliklere sahip kişilerle ilişkilere dair değerli bilgiler sunuluyor.

Başkalarıyla ilişkilerimiz

“Hayatla ilgili sorunumuz ne olursa olsun, o sorunun rengini, dokusunu ve yoğunluğunu belirleyen unsur, hem kendimizle hem de birbirimizle olan ilişkimizin kalitesidir.”Yazar ayrıca “Ben, Biz, Onlar” istikrarının sağlanması halinde herkes için sağlıklı ve huzurlu ilişkilerin mümkün olabileceğini belirtiyor.

öğretici kitap

İlgi çekici olan iki farklı dünyanın dansıdır. Benzerlik, bire bir beklentisiyle değil, bir buluşma olarak yaşandığında birbirini duyabilen ve anlayan iki kişinin yarattığı bir sahneye dönüşür. Bu dansı keşfetmeye cesaret edenlerin The Dance of Interest kitabından öğrenecekleri çok şey var.

Sayfa için iletişim:

[email protected]

odunpazariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu