Teknoloji

Tesla 363 bin Arabayı Geri Çağırıyor

Elektrikli otomobil bölümünün öncüleri tarafından resmedildi tesla Önemli bir gelişme oldu. ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Tesla otomobillerinde kullanılan FSD adı verilen otonom sürüş sistemi ile ilgili bir yönerge yayınladı. Tesla, bu direktif kapsamında FSD’ye sahiptir. 363 bine kadararabayı geri çağırma programına alın.

Tesla ile ilgili güzel olan şey, bu geri çağırma programının fiziksel olarak gerçekleştirilmeyecek . Çünkü şirket, araçları için uzaktan güncelleme (OTA) sunabiliyor. Hal böyle olunca Tesla sahiplerinin fabrikalara gitmesine gerek kalmayacak. Geliştirici grubu FSD için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlayacak ve bu güncelleme uzaktanaraçlara verilecektir.

Tesla’nın geri çağırma programına dahil ettiği modeller şu şekilde:

NHTSA direktifine göre FSD Sistemin kurulu olduğu 2016-2023 Model S ve Model Xs, 2017-2023 Model 3s ve 2020-2023 Model Y’ler için geri çağırma programı başlatılmıştır. Peki Ne olduNHTSA yetkilileri böyle bir direktif mi yayınladı?

NHTSA’nın direktifinde otonom sürüş sistemi birkaç noktada yer alıyor. kazalara neden olabilir ifade edilir. Yetkililere göre, trafik ışıkları, hız limiti işaretleri ve şerit değiştirme ile ilgili durumlarda araçların kaza yapma olasılığı yüksek. Ancak bu noktada herhangi bir örnek verilmemiştir. Peki FSD tam olarak nerede hata yaptı ve böyle bir geri aramaya neden oldu? Net değil.

Elon Musk’tan tepki: Güncelliğini yitirdi!

Konuyla ilgili Twitter’da yapılan bir paylaşıma yanıt veren Elon Musk, NHTSA’nın geri çağırma kararına yanıt verdi. tepki . Ancak bu tepkinin nedeni fiziksel eylem değil, “hatırlama” terimiydi. Elon Musk dedi ki: Havadan yazılım güncellemesi için “geri çağırma” sözü modası geçmişve düpedüz yanlış!”

haberkurtalan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu