Haber

Tek katlı evler kara gömüldü… 82 köy yolu ulaşıma kapatıldı

Tek katlı evler kara gömüldü… 82 köy yolu ulaşıma kapatıldı

BİTLİS Bitlis’te günlerdir artan kar yağışı kent merkezindeki tarihi eserlerle bütünleşince ortaya pitoresk manzaralar çıktı.

Nehir Islah Projesi kapsamında ortaya çıkan hanlar, hamamlar ve köprüler karla kaplanınca hoş görüntüler oluştu. Kent genelinde hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle 82 köy yolu da trafiğe kapatıldı.

Meteoroloji müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar kalınlığının merkezde 70’e, yüksek kesimlerde yaklaşık bir metreye ulaştığı bildirildi. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Kurtkan, ekiplerin kapanan 82 köy yolunun açılması için çalışma başlattığını söyledi. Kurtkan, kapatılan köy yolları için 10 farklı şantiyede 60 iş makinesi ve 80 işçi ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Bitlis Belediyesi de kent merkezinde mahalle yolları ve merdivenlerde çalışma yaparak yolların açık kalması için çalışma yaptı. 55 iş makinesi ve 80 işçi ile çalışmalarını yürüten belediye grupları, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için çalışmalarını kar elde ederek sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu