Haber

Strasbourg’da belediye ile valiliği karşı karşıya getiren göçmen kampı dağıtıldı

Fransa’nın Strasbourg kentinde belediye ile valilik arasında tartışma konusu olan ve çoğunluğu Avrupa’dan gelen göçmenlerin bulunduğu 200 kişilik kampın polis tarafından dağıtıldığı belirtildi.

Fransız internet sitesi Sud Ouest’in haberine göre polis, Mayıs ayında belediye önündeki Place de l’Etoile meydanında kurulan ve çoğunluğunu Arnavutluk, Romanya ve Romanya’dan gelen göçmenlerin oluşturduğu kampa sabah saatlerinde baskın düzenledi. Makedonya’nın yanı sıra çocuklar.

Çok sayıda polisin katıldığı baskında polis, göçmenleri zorla kamptan çıkardı.

Barınma kapasitelerinin dolu olması ve kurulduğu araziden valiliğin sorumlu olmaması nedeniyle belediye, kampın boşaltılmasına onay vermedi.

Strasbourg Belediye Başkanı Jeanne Barseghian dün yaptığı açıklamada, belediyenin sokaklara terk edilmiş göçmenler ve evsizlere barınma imkanlarının sınırlı olduğunu ve görevini yerine getiremediği gerekçesiyle devlete dava açmaya karar verdiklerini duyurdu.

Seçilmişleri ve hayır kurumlarını bu girişimlere destek vermeye çağıran Barseghian, konuyu idare mahkemesine taşıyacaklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu