Teknoloji

Stoltenberg: Sızdırılan bazı Pentagon belgeleri yanlıştı ve manipüle edilmişti

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, geçtiğimiz haftalarda internete sızan Batı ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) belgeleri hakkında yorum yaptı.

CNN televizyonuna konuşan Stoltenberg, şunları söyledi: “Bu sızıntılardan bazılarının yanlış ve manipüle edildiğini hepimiz gördük. NATO müttefiklerinin Ukrayna’da yapacaklarını etkileyeceğini düşünmüyorum.”söz konusu.

NATO müttefiklerinin mevzilerini ve topraklarını geri almalarına yardımcı olmak için Ukrayna’ya daha fazla silah ve mühimmat göndermesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan Stoltenberg, “Ukrayna’ya muazzam miktarda silah, mühimmat ve malzeme tedarik edildiğinin farkındayız, ancak daha fazlasını yapmamız gerekiyor”terimleri kullandı.

Bu ayın başlarında, Ukrayna ordusunun durumu ve ABD ve NATO askeri takviye çabaları hakkında hassas istihbarat belgeleri de dahil olmak üzere 100’den fazla gizli ABD hükümeti belgesi sosyal medyaya sızdırıldı.

Geçen hafta FBI, 21 yaşındaki ABD Hava Kuvvetleri Ulusal Muhafız üyesi Jack Teixeira’yı belgelerin sızdırılmasında rol oynadığı iddiasıyla tutukladı.

haber-borcka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu