Ekonomi

Primo Water ve BlueTriton birleşme anlaşmasını duyurdu

Kuzey Amerika içecek endüstrisinde önemli bir adım atan Primo Water Corp ve BlueTriton Brands, bugün tamamı hisse senedine dayalı bir işlemle birleşmek üzere anlaştıklarını duyurdu. Primo Water’ın hissedarlarının birleşme tamamlandığında yeni oluşumun %43’lük hissesine sahip olması beklenirken, BlueTriton’ın hissedarlarının kalan %57’lik hisseye sahip olması bekleniyor.

Birleşme düzenlemelerinin bir parçası olarak Primo Water, anlaşmanın kapanışından önce hissedarlarına 133 milyon dolar veya hisse başına 0,82 dolar tutarında özel bir temettü dağıtacak. Birleşik şirketin Tampa, Florida ve Stamford, Connecticut’ta olmak üzere iki merkezde faaliyet göstermesi planlanıyor.

Primo Water’ın mevcut CEO’su Robbert Rietbroek, Primo Water’ın CFO’su David Hass’ın finans müdürü olarak devam edeceği birleşmiş organizasyona liderlik etmeye hazırlanıyor. Yeni şirketin 31 Mart 2024’te sona erecek on iki aylık döneme göre yaklaşık 6,5 milyar dolar toplam net gelire ve 1,5 milyar dolar düzeltilmiş FAVÖK’e sahip olması ve tahmini 200 milyon dolarlık maliyet sinerjisini de içermesi öngörülüyor.

Bu birleşme Primo Water, Crystal Springs, Mountain Valley, Arrowhead ve Poland Spring gibi şişelenmiş su markalarından oluşan bir portföyü tek bir kurumsal şemsiye altında birleştirmeyi amaçlıyor. Birleşik şirketin, onay beklemekte olan New York Borsası’ndaki listesini koruması bekleniyor.

Birleşmenin kapanış tarihi ve işlem değerine ilişkin ayrıntılar duyuru sırasında açıklanmadı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu