Haber

OYUNCU İSMAİL KÖKSAL ENGÜR SON YOLCULUĞA ÇIKTI

DÜNYA Tiyatrolar Günü’nde hayatını kaybeden seslendirme sanatçısı ve oyuncu İsmail Köksal Engür, son yolculuğuna uğurlandı. Üsküdar Şakirin Camii’nde düzenlenen cenaze törenine çok sayıda oyuncu meslektaşımız katıldı.

Türkiye’de birçok sinema, dizi ve tiyatro projesinde yer alan usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı İsmail Köksal Engür, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde 77 yaşında aramızdan ayrıldı. Engür için bugün öğle saatlerinde Üsküdar Şakirin Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene usta oyuncunun ailesi ile birlikte aralarında Ayten Uncuoğlu, Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Serkan Keskin, Cengiz Bozkurt, Rıza Kocaoğlu, Yiğit Özşener ve Kubilay Karslıoğlu’nun da bulunduğu sanat ve müzik camiasından çok sayıda sanatçı arkadaşı katıldı. Engur’un taziyeleri eşi ve kızı tarafından kabul edildi. Köksal Engür’ün cenazesi, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.

KONSANTRASYONUYLA BİZLERE ÖRNEK OLAN BİR İNSANDI, BİZİM ESAS İŞİMİZ OLDU

Oyuncu Ayten Uncuoğlu, Engur’un ölümüyle ilgili görüşlerini gözyaşları içinde paylaştı. Uncuoğlu ortaokul ikinci sınıftan beri arkadaşımdı. Radyoda, televizyonda, sinemada, tiyatroda hiç ayrılmadık hep beraberdik dedi. Leyla ile Mecnun dizisindeki rol arkadaşı Cengiz Bozkurt, Türkiye çok değerli bir oyuncu ve sanatçıyı kaybetti. Onunla çalışmak gerçekten bir ayrıcalıktı. Hem disipliniyle hem de sahneye olan konsantrasyonuyla bize örnek olan bir insandı, profesyonel liderimizdi. Hastalığı vardı, düzeltmek için çok uğraştık ama başaramadık. Hayranlar son görevimizi yapmak için buradalar. Ne yazık ki Türkiye’ye mal olan önemli bir sanatçı ve oyuncuyu kaybettik. Hepimizin başı sağolsun, ruhu şad olsun” dedi.

BİZE ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ, TAŞ GİBİ BİR ADAM KAYBEDİK

Aynı dizide yer alan Ali Atay, Engur’dan çok şey öğrendiğini ve Taş gibi bir adamı kaybettiğimizi söyledi. Gerçekten söylenecek başka bir şey yok. Hepimize iyi şanslar. Sette hepimize bir ağabey gibi davrandı. Sıkıntıya düştüğümüzde bir şekilde tavsiye almak için hep ona giderdik. Köksal abi benim dönemimde arkadaşlarıma çok büyük destek oldu. Yani bir işin içinde Köksal abi olsa orada kendimizi inançlı hissederdik. Nasıl yapacağımızı göreceğiz. Ondan önce, onu hastanede son gördüğümde kalp sorunu vardı. Korkunç bir süreç, başsağlığı diliyoruz. Çok değerli birini kaybettik” dedi.

27 MART DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜNDE KAYBOLMAK ÇOK TUHAF GÖRÜNÜYOR

Tiyatroya Köksal Engür sayesinde başladığını söyleyen Kubilay Karslıoğlu, “Beni tiyatro okumaya teşvik eden, hayatıma yön veren insanı 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde kaybetmek çok garip geliyor bana. Köksal abi benim için çok değerliydi. Tiyatroyu neredeyse ondan öğrendim. Onun yönetiminde İzmir Dokuz Eylül’de okudum. Birçok arkadaşım da. Bu anlamda bize yol gösterdi. Beni birçok kişiyle tanıştırdı. Onun sayesinde oyuncu olduk. Son görevi yapmak çok zor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu