Haber

Ömer Çelik’ten ‘bombalı saldırı’ yorumu: Türkiye bir güven ülkesidir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Teröre mazeret üreten ve güvenlik güçlerimizin terörle mücadelesini zaafa uğratmaya çalışan yaklaşımlar ve tavırlar sergilenmesi büyük bir şuursuzluktur. Türkiye bir güven ülkesidir. Terörle mücadele konusunda milletimiz bir ve bütündür” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul’da İstiklal Caddemizde gerçekleşen hain hücum sonrası tüm vatandaşlarımızın teröre karşı birlik ve beraberlik gösterilmesi noktasında ortaya koyduğu hal tüm dünyaya eksiksiz bir ileti vermiştir. İnsanlık düşmanı teröre karşı biriz ve beraberiz. Güvenlik güçlerimiz son derece tesirli çalışmalarla süratli bir biçimde faili ve irtibatlarını tespit edip yakalamıştır. Bu, Türkiye’nin terörle mücadeledeki gücünü ve yüksek kapasitesini bir kere daha göstermiştir. Buna karşılık, vatandaşlarımızı temsil noktasında sorumluluğu bulunan bazı siyasi çevrelerin ve kişilerin, devletimizin kurumlarından çok şaibeli odakların yanıltıcı beyanatlarını, sözde analizlerini ve manipülatif değerlendirmelerini esas almaları son derece vahimdir” dedi.

‘KONUMLARI LEGAL DEĞİLDİR’

Çelik, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Terör karşısında net duruş, Cumhuriyetimizi, demokrasimizi ve anayasal sistemimizi muhafazanın birinci unsurudur. Terör karşısında bulanık haller üretenlerin ve terör aksiyonlarından siyasi hesaplaşma çıkarmaya çalışanların pozisyonu legal değildir. Kuşkusuz demokrasilerde her olayın çok taraflı kıymetlendirilmesi, farklı görüş ve tahlillerin olması doğaldır. Lakin teröre mazeret üreten ve güvenlik güçlerimizin terörle gayretini zaafa uğratmaya çalışan yaklaşımlar ve haller sergilenmesi büyük bir şuursuzluktur. Türkiye bir itimat ülkesidir. Terörle çaba konusunda milletimiz bir ve bütündür. Terörle çabamız bedeli ne olursa olsun sonuna kadar sürecektir. Kaybettiğimiz canlarımıza bir kez daha rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu