Haber

Okul Sporları Rafting Türkiye Şampiyonası müsabakaları Yozgat’ta başladı

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde düzenlenen Okul Sporları Rafting Türkiye Şampiyonası müsabakaları başladı.

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Yozgat’ın Çekerek ilçesinde düzenlenen 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Rafting Türkiye Şampiyonası, 14 ilden 302 sporcunun katılımıyla başladı. Sporcular, erkekler ve bayanlar olarak ve karma grup olarak Türkiye şampiyonası için yarışacak. Karşılaşmalar, 25 Mayıs Perşembe günü yapılacak ödül töreninin ardından sona erecek.

Kano Federasyonu Rafting Genel Koordinatörü Gürkan Köse, “Rafting Türkiye şampiyonası müsabakaları için Yozgat’ın Çekerek ilçesindeyiz. Muhteşem doğası, pisti ve berrak denizi ile organizasyonumuz rafting sporu finaline yakışır bir şekilde devam ediyor. 57 takım ve Yarışmalara 14 ilden 302 sporcu eşlik ediyor. Etkinliğimiz Perşembe. Bu güzel misafirperverliği için Yozgat’a teşekkür ederiz.” söz konusu.

Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu Beden Eğitimi öğretmeni Saliha Uyar Kırık, “Okul sporları Türkiye finali için Yozgat’ın Çekerek ilçesine geldik. Burada hem lise hem de ortaokuldan sporcularımız yarışıyor. Küçük kız, erkek ve kızlarda mücadele ediyoruz.” Karışık kategoriler. Muğla’da inşallah güzel sonuçlar alırız. Geri döneceğiz.” şeklinde konuştu.

Hakkarili sporculardan Cansel Akman, “Yozgat’ta bayan, erkek ve karma olarak Türkiye şampiyonluğu için mücadele edeceğiz. Maçların ilk günü oldukça çekişmeli geçiyor. Tüm takım arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” sözlerini verdi. – YOZGAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu