Haber

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’dan sözleşmeli personele kadro açıklaması Açıklaması

Memur-Sen Genel Lideri Ali Yalçın, kamudaki kontratlı çalışana takım düzenlemesine ait Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e teşekkür ederek, “Kadro müjdesinin süresizlerde oluşturduğu sevincin süreli sözleşmelilerde de yankı bulması için TBMM Komisyon ve Genel Kurul aşamasında gayretimiz devam edecektir.” ifadesini kullandı.

Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamudaki kontratlı işçiye takım çalışmasına yönelik açıklamalarına yönelik toplumsal medyadan değerlendirmelerde bulundu.

Sözleşmeli çalışanın takıma geçirilmesi çalışmasının Memur-Sen’in toplu sözleşme kazanımlarından biri olduğuna işaret eden Yalçın, 424 bin sözleşmeli personelin kadroya kavuşacağını hatırlattı.

Süresini tamamlayan 227 bin sözleşmeli personelin doğrudan kadroya geçeceğini ifade eden Yalçın, kadro için önemli adımı atan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’e teşekkür etti.

Yalçın, kontratlı çalışanın takıma geçişiyle bilhassa belediyelerde iş teminatına ait tartışmaların kıymetli oranda azalacağını, misyonda yükselme ve unvan değişikliği imtihanlarına girilebileceğini, aile bütünlüğü bozan dertlerin sona ereceğini, uzun müddettir gündemi meşgul eden 4/C’den 4/B’ye geçen işçinin mağduriyetinin son bulacağını ve çalışma barışının sağlanacağını aktardı.

Yalçın, “Memur-Sen olarak, kamuda asli istihdam türünün tek ve kadrolu olması yönündeki ısrarımız, mücadelemiz sürecek. Kadro müjdesinin süresizlerde oluşturduğu sevincin süreli sözleşmelilerde de yankı bulması için TBMM Komisyon ve Genel Kurul aşamasında gayretimiz devam edecektir.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu