Haber

MAHSUN KIRMIZIGÜL, 3 ŞUBAT’TA GÖSTERİLECEK PRESTİJ FİLMİ İÇİN ADLİYE’YE GELDİ

Hilmi Topaloğlu’nun eski eşinin oğlu Volkan Topal’ın yönetmenliğini MAHSUN Kırmızıgül’ün yaptığı ve 3 Şubat’ta vizyona girecek “Prestij Meselesi” filmi için açtığı davada kardeşler arasında tansiyon yükseldi. Hilmi Topaloğlu’nun son eşinin oğlu Okan Topaloğlu Semiha Topaloğlu, davayı açan Volkan Topal’a 20 yıldır neredesiniz diyerek tepki gösterdi. Mahsun Kırmızıgül, Okan Topaloğlu’nu sakin olması için uyardı. Öte yandan mahkeme, asıl hakimin izinli olduğu gerekçesiyle duruşmayı filmin vizyona girmesinin ardından 16 Şubat’a erteledi.

Mahsun Kırmızıgül’ün müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun Prestij Müzik’in kuruluş sürecini anlattığı ‘Prestij Meselesi’ 3 Şubat’ta gösterime girecek. Hilmi Topaloğlu’nun büyük oğlu Volkan Topal, filmin yayınının durdurulması için Mahsun Kırmızıgül’e tedbir davası açtı. Mahsun Kırmızıgül ve Hilmi Topaloğlu’nun büyük oğlu Volkan Topal, İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’nde bugün görülen ihtiyati duruşmaya katıldı. Duruşmayı Mahsun Kırmızıgül’e destek için Topaloğlu’nun son eşi Semiha Topaloğlu, oğulları Okan Topaloğlu ve Gürkan Topaloğlu izledi.

FİLME İZİN YOK

Mahkeme hakimi izinli olduğu için duruşmaya vekaleten gelen hakim sadece ifadeleri kabul etti. Öte yandan Volkan Topal, Mahsun Kırmızıgül, babamın sinemasını çekti; ancak sinemada oynayan Şebnem Bozoklu isimli oyuncu bir televizyon programında yer almış ve babam Hilmi Topaloğlu’nun sevgilisi rolünü oynadığını söylemektedir. Mahsun Bey biyografi filmi olduğunu defalarca dile getirdi. 90’lı yılların başında film çekildiğinde babam evli ve üç çocuk babasıydı. Sinemada sevgili rolünde babama silah çekiyor. “Karınız ya da ben” diyor. Babam da kaygıdan senaryo için masaya geliyor. Babamı rezil ettiklerini söyledi. Volkan Topal’ın avukatı Adil Serdar Saçan da müvekkilinin sinemaya rıza göstermediğini, babası ile Mahsun Kırmızıgül arasında husumet olduğunu belirterek tedbir talebini yineledi.

BEN VE AİLEM ÜZGÜNÜZ

Mahsun Kırmızıgül söz verdiyse Hilmi abinin ameliyat parasını bile ödedim. Merhumdan geriye iki konut kaldı. Hacizin kaldırılması için 375.000 dolar ödedim. Ailenin iki konutunu kurtardım. Onu sevmeseydim ve takdir etmeseydim, film yapmazdım. Kimsenin kalbini kırmak için film yapmıyorum. Hilmi’nin kardeşini Türkiye’ye öyle güzel anlatacağız ki, taçsız kral olarak bilinmezlerini görsün. O kadar güzel bir filmdi ki filmde Hilmi’nin eşi ve oğulları oynadı. Filmde birçok karakter var. Ben ve ailem bu olaydan dolayı çok üzgünüz” dedi.

MAHKEMEDE GERGİNLİK

Film 3 Şubat’ta vizyona girmesine rağmen mahkeme tedbir kararının değerlendirilmesi için duruşmayı 16 Şubat’a erteledi. Duruşmanın ardından Okan Topaloğlu, davayı açan üvey kardeşi Volkan Topal’a tepki gösterdi. Okan Topaloğlu, 20 yıl sonra ne yaptığımızı sordunuz mu? Gözlerime bakamıyor. deliysen gel Aramadın diye bağırdı. Mahsun Kırmızıgül de Okan tamam sus diyerek duruma müdahale etti. Volkan Topal ise güvenlik görevlileri tarafından mahkemece uzaklaştırıldı.

KIRMIZGÜL AÇIKLAMA YAPTI

Duruşmanın ardından adliye önünde açıklama yapan Mahsun Kırmızıgül, İtibar Sorunu, 3 Şubat’ta yaklaşık 1.500 kişilik bir sinema salonunda sinemaseverlerle buluşacak ve milyonlarca kişi bu filmi bekliyor. Üzgünüm aile. Keşke iş buraya gelmeseydi. Çünkü bu film için çok emek harcadık. Çok çalıştık. İnsanlar beni gerçekten tanıyor. Yaptığım filmler aslında milyonlarca insan tarafından izlendi. Sinemalarımda kimsenin karşısına çıkmam, kimseyi kırmam. Aslında bütün filmlerim orijinal hikâyelerdir, gerçek hikâyelerdir. Bu sinema da gerçek bir hikaye, samimi bir hikaye” dedi. Kırmizgül, Hilmi Topaloğlu’nun vefatından sonra ailesiyle bağlarının kopmadığını, Hilmi’nin küçük oğlunu benim büyüttüğümü söyledi. Bu sinemada benim yardımcı yönetmenimdi. Hilmi Bey’in eşi Semiha abla en fakir zamanlarımızda evinin kapılarını hem bana Haluk Levent’e hem de Özcan Deniz’e açtı. Bu filmde de rol aldı. Onu misafir olarak görmek istedim. Ailenin en büyüğü Mustafa Topaloğlu’dur. Hilmi Topaloğlu, Unkapanı müzik dünyasına adım atarken, Mustafa Topoğlu ile ortak bir şirket kurarlar. Ağabey Mustafa bize tam takviye veriyor. Oğlu Çağlayan sinemada oynadı. Bugün mahkeme 16 Şubat’a erteledi. Filmimiz vizyona girecek arkadaşlar bizim için en önemli olan buydu. Hilmi Bey’in ve Hilmi Bey’in anısına asla kimseye saygısızlık etmem, benim sinemamda zaten böyle bir şey yok, kimseye saygısızlık etmem. Benim filmimi biliyorsun. 3 Şubat’ta İtibar Konusu dediğim gibi arkadaşlar sadece Türkiye’de değil 9 Avrupa ülkesi, Arap ülkeleri, Azerbaycan ve Türkiye Cumhuriyeti’nde gösterileceğini söylediler.

ŞİMDİ BABAMIN KEMİKLERİNİ YAPIYOR

Neden böyle bir sorun oldu kendisiyle görüştünüz mü sorusuna Mahsun Kırmızıgül, “Bizim rastgele bir sorunumuz yok. Şimdi tüm aile bireyleri ile birebir görüşmelerim oldu. Çünkü Özcan ile görüştüm” dedi. Ben senaryo aşamasındayken Haluk’la da görüştüm.Takviye önerdiler.Gelip stüdyolarda müziklerini çaldılar.Senaryoda onlara ‘Kalemi istediğiniz gibi hareket ettirebilirsiniz’ dedim.Ailesi aynen fit.ailede dediğim gibi tek bir iş var her ailede maalesef böyle bir abi var bu ailede yani 20 yıldır bu aileyle bağları kopmuş meğer film çekmişiz “Artık ona bir şey söylemeyiz” dedi.Sinemanın kendi hikayesi olduğunu anlatan Kırmızıgül, “Bu sadece Hilmi Topaloğlu’nun hikayesi değil. Filmi izlemek üzeresiniz. Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent’in hikayesi bu… Bu ülkede 40 milyona yakın albüm sattık. Binlerce konser verdik. Yüzlerce musikimiz dillere gül ağacı oldu. Bu, o yolculuğun ilk hikayesi. Bir başarı hikayesi, bir umut hikayesi. Bu umutla, sinemada herhangi bir kişiye israfa neden olacak hiçbir şeyi asla ve asla yapmayız. Benim sinemamda böyle bir şey yok. dedi. Kırmızıgül, gerçek olmadığı iddia edilen tüm sahnelerin de gerçek olduğunu belirtti.

Semiha Topaloğlu ise aradan 20 yıl geçtiğini belirterek senaryoyu bildiğini ve doğru olduğunu söyledi. Okan Topaloğlu’nu 20 yıldır görmüyoruz. Film çıktı. Şu anda babamın kemiklerinin ağrıdığını söyledi. Sinemada yönetmen yardımcısı olarak çalışan Gürkan Topaloğlu’nda Mahsun Kırmızıgül, Haluk Levent ve Özcan Deniz’in hikayesi bu. Sinema, bir umut yolculuğu olan babamla nasıl tanıştıklarını anlatıyor. Sinema kişinin özel hayatı değildir. Ben de sinemadayım. Mahsun hocamla çalışıyorum. Babama zarar verecek bir şeyi nasıl çekerim, Anneme kardeşimi nasıl kabul ettiririm, dedi. Açıklamanın ardından Mahsun Kırmızıgül, Semiha Topaloğlu ve oğullarıyla poz verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu