Haber

Konak Belediyesi 100. Yıl Kutlamalarında Atatürk’ü Anma Töreni Düzenledi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Konak Belediyesi’nin Gültepe’de düzenlediği törende konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği en önemli miraslardan biri Cumhuriyetimizdir. yüz yıldır devam ediyor.Mustafa Kemal Atatürk’e “Cumhuriyetimize ve değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü nedeniyle Konak Belediyesi’nin Gültepe’de düzenlediği Atatürk Anıtı’ndaki çelenk sunma töreninde coşku yaşandı. Gültepe Meydanı’nda düzenlenen törene Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi ve ilçe yönetimi, CHP İzmir il yöneticileri, Gençlik ve Kadın Kolları başkan ve üyeleri, Konak Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve Gültepeliler katıldı. 100’üncü yıl coşkusunun Gültepe’den yayıldığı törende, Konak Belediyesi ve CHP Konak İlçe Başkanlığı’nın çelenkleri Atatürk Anıtı’na gururla yerleştirildi.

“CUMhuriyet Vazgeçilmezimizdir”

Törende konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 100’üncü yıl kutlamalarının çok değerli olduğunu, yüz yıldır devam eden Cumhuriyetin, ellerde, sokaklarda, meydanlarda bayraklarla dayanışma içinde kutlanması gerektiğini belirtti. . 100’üncü kutlamaları Konak’ın her yerinde düzenlediklerini belirten Başkan Batur, Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceklerini bir kez daha vurguladı ve şöyle konuştu:

“Büyük Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği en önemli miraslardan biri yüz yıldır devam eden Cumhuriyetimizdir. Cumhuriyet bizim için vazgeçilmez bir unsurdur. Mustafa Kemal Atatürk’ü korumaya devam edeceğiz. Cumhuriyetin ve değerlerinin 100. yılında hep birlikte, “Bayraklarımızla dayanışma içinde sokaklarda olmamız gerekiyor. Pusulamız Mustafa Kemal Atatürk’tür. Sonsuza kadar Cumhuriyet, Sonsuza kadar Mustafa Kemal Atatürk! Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı kutlu olsun, bayrağımız göklerde kalsın, devletimiz ilelebet payidar olsun.”

CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi ise konuşmasında, Cumhuriyetin büyük zorluklara rağmen kurulduğunu, 100. yılda Cumhuriyetin değerlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkmak gerektiğini belirtti. İlgazi konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Uzun ve çok yoğun çabalar sonucunda, büyük yoksulluğa, yoksulluğa ve büyük borçlara rağmen, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının inancıyla Cumhuriyetimiz, yüz yıl önce bugün varlık sebebi ilan edilmiştir. Bu büyük acılardan, yoksulluklardan hepimiz sorumluyuz, içinde savaşarak bize vatan kuran bir milletin torunlarıyız, yasaklara, adaletsizliğe, hukuksuzluğa, eşitsizliğe boyun eğmemiz mümkün değildir. Çünkü Cumhuriyetin düşünce, beden ve bilim yönünden güçlü koruyuculara ihtiyacı vardır. Cumhuriyetimizi korumak, büyütmek ve yaşatmak bu ülkenin öz evladı olan herkesin ecdadına karşı en büyük borcu ve sorumluluğudur. “

dinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu