Haber

Kanada Büyük Projeler İçin Yeni Yeşil Standartlar Belirliyor

OTTAWA, 1 Mart (Xinhua) — Kanada federal hükümeti Salı günü, ülkenin Net-Sıfır taahhütlerini yerine getirmesi için büyük hükümet tedarikçilerine yönelik yeni yeşil standartlar duyurdu.

Kanada Hazine Konseyi Sekreterliği tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, 1 Nisan 2023’ten itibaren bu tedarikçilerin sera gazı emisyonlarını açıklamaları ve azaltma hedefleri belirlemeleri gerekecek.

Sera Gazı (GHG) Emisyonlarının Açıklanması ve Azaltma Amaçlarının Belirlenmesi için yeni Hazine Kurulu Standardı, federal hükümetin 25 milyon Kanada dolarını (20 milyon ABD doları) aşan alımlarının tedarikçileri sera gazı emisyonlarını açıklamaya ve azaltma hedefleri belirlemeye teşvik etmesi gerektiğini belirtir.

Açıklamada ayrıca, İnşaatta Gömülü Karbon ile ilgili yeni Hazine Konseyi Standardı’nın, başlangıçta betondan başlayarak tüm yeni büyük hükümet inşaat projelerinin gömülü karbon ayak izinin raporlanmasını ve azaltılmasını gerektireceğini de kaydetti.

Açıklamada, bu projelerde mümkün olan yerlerde daha düşük karbonlu beton kullanılması gerektiği vurgulandı, böylece proje betonundan kaynaklanan toplam sera gazı emisyonları, bölge beton ortalamasından en az yüzde 10 daha az olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu