Haber

İsrail Ankara Büyükelçiliği’nden Mescid-i Aksa ile ilgili açıklama

İsrail güçleri dün gece Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Ses bombası ve lastik kaplı mermilerle müdahale eden İsrail polisi, oradakileri coplarla dövdü.

Konu hakkında “Temple Hill’de dün gece”başlıklı bir Twitter açıklaması yapan İsrail’in Ankara Büyükelçiliği, İsrail polisinin sert müdahalesine değinmedi. Filistinlileri suçladı.

İşte o açıklama:

“Geçen gece Temple Hill’de:

Maskeli provokatörlerin havai fişek, sopa ve taşlarla kendilerini Mescid-i Aksa’ya kilitlemesinin ardından İsrail polisi içeri girmek zorunda kaldı.

Dün gece Mescid-i Aksa’da ibadet yapılırken, onlarca maskeli genç, camiye kaçak ve gizlice havai fişek, sopa ve taşlar dizdi; Camiden çıkardıkları demir çubuk, klozet ve benzeri eşyalarla barikatlar kurup kendilerini içeriye kilitlediler ve camiyi giriş çıkışlara kapattılar.

Bunun yanı sıra barikat kuran cemaat sloganlar atarak caminin düzenini bozarak cami içinde isyan başlattı. İsrail Polisi provokatörleri barikatı kaldırıp camiyi giriş çıkışa açmaları konusunda defalarca uyardı.

Ancak bu çabaların ve uyarıların sonuçsuz kalması üzerine İsrail Polisi bu şiddet olayını önlemek ve provokatörleri uzaklaştırarak sabah namazının planlandığı gibi kılınmasını sağlamak için müdahale etmek zorunda kaldı.

Anın prestijiyle Mescid-i Aksa’da sükûnet sağlanmış olup, sabah namazından itibaren Mescid-i Aksa’da ibadet devam etmektedir.”

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu