Ekonomi

İSO Başkanı Bahçıvan, üçüncü çeyrek büyüme verilerini değerlendirdi Açıklaması

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Lideri Erdal Bahçıvan, açıklanan üçüncü çeyrek büyüme bilgilerinin Türkiye iktisadının dinamizminin bir göstergesi olarak değerlendirirken, nitelikli büyümenin korunması için GSYH içinde sanayi büyümesinin hissesinin arttırılması gerektiğini bildirdi.

Bahçıvan, yaptığı yazılı açıklamada, üçüncü çeyrek büyüme bilgilerini kıymetlendirdi.

Son devirlerde endüstriden ve sanayi ihracatından güçlü bir formda beslenen büyüme oranlarında, yurt dışı kaynaklı gelişmeler başta olmak üzere, farklı olumsuz nedenlerden kaynaklanan bir ivme kaybı olduğunu gözlemlediklerini belirten Bahçıvan, şunları kaydetti:

“Bu ivme kaybını, bilhassa İSO Türkiye İmalat PMI bilgilerinin son aylardaki bariz düşüşünde de maalesef açıkça görmekteyiz. Yeniden de açıklanan üçüncü çeyrek büyüme bilgilerini Türkiye iktisadının dinamizminin bir göstergesi olarak değerlendirirken, nitelikli büyümenin korunması için GSYH içinde sanayi büyümesinin hissesinin arttırılması gerektiğinin altını çizmek isteriz. Ayrıyeten, bu olumsuz periyotta bile endüstrimizin yatırım muhtaçlığının ve sanayicimizin yatırım motivasyonunun hala epeyce yüksek olduğunu hatırlatmak istiyorum. Böylesine değerli bir iklim bahtını ve fırsatını, ülkemizin geleceğine yönelik olarak olumlu kıymetlendirmemiz gerektiğini bilhassa vurguluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu