Haber

Hereke Köyiçi Deresi İyileştirme Çalışmaları Tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Hereke Mahallesi Köyiçi Deresi’ndeki rehabilitasyon çalışmalarını tamamladı. İyileştirme çalışmaları kapsamında Yukarı Hereke ile D-100 Karayolu Caddesi arasındaki bağlantı yolundaki menfez çalışması tamamlandı ve bir süre trafiğe kapatılan yol yeniden trafiğe açılarak belediyenin hizmetine sunuldu. vatandaşlar.

ANİ YAĞMURLARA KARŞI İL GENELİNDE TEDBİR
Yatırım programı kapsamında il genelinde faaliyetlerini sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, birçok altyapı yatırımını tamamlayarak devreye aldı. Küresel iklim değişikliği ile düzensiz ve ani yağışların getirdiği risklere karşı önlem almak için yatırımlarına devam eden İSU Genel Müdürlüğü, birçok ilçede yağmur suyu altyapı çalışmaları ve dere ıslah çalışmaları yürütüyor. Ani yağışlarla birlikte sel ve sel riskinin oluştuğu bölgelerde planlama yaparak bu amaçlara yönelik yatırımlarını gerçekleştiren İSU Genel Müdürlüğü, ani yağışlarda oluşabilecek sel ve benzeri olumsuz koşullardan vatandaşların zarar görmemesi için çalışmalarını yürütüyor. Bu kapsamda Hereke’deki ocaklardan geçen ve şiddetli yağışlarda kaya, taş, çakıl gibi malzemelerin geldiği Köyiçi Deresi’nde rehabilitasyon çalışmaları tamamlandı.

NEHİR İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
Körfez İlçesi Hereke Mahallesi’ndeki Köyiçi Deresi’ndeki taş ocakları bölgesinden çıkan taş ve çakıllar, D-100 Karayolu Caddesi’ne kadar gelerek trafikte uzun süreli aksamalara neden oluyordu. Bu kapsamda Köyiçi Deresi’nde yürütülen çalışmalarla birlikte 150 metre uzunluğundaki taş yamuk dere ıslah çalışması ile birlikte 2 adet ters baraj ve 1 adet çökeltme havuzu imal edilerek ani yağışlarda oluşabilecek risklerin önüne geçilmiştir.

BAĞLANTI YOLU TRAFİĞE AÇILDI
Köyiçi Deresi ıslah çalışmaları kapsamında yapımı devam eden Yukarı Hereke ve D-100 Karayolu Caddesi Haberleşme yolu üzerinde 18 metre uzunluğunda, 9,5 metre genişliğinde ve 5 metre yüksekliğindeki menfez inşaatı tamamlanmış ve bir süre trafiğe kapatılan yol, yeniden trafiğe açılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

SELLER ÖNLENECEK
Hereke Köyiçi Deresi’ndeki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yağmurların getireceği tortu yığınlarının dere yatağını doldurması engellenerek olası taşkınların önüne geçilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu