Haber

FUSILLI projesinin ortakları Danimarka’da buluştu

Şehirlerin sağlıklı, sürdürülebilir, inançlı, adil ve uygun besin sistemlerine geçişi maksadıyla çalışmalar yürüten ve ortakları ortasında Nilüfer Belediyesi’nin de yer aldığı FUSILLI projesinde 5. periyodik toplantı, Danimarka’nın Kolding kentinde gerçekleştirildi. Atölyelerin gerçekleştirildiği toplantıda üye kentler, proje kapsamındaki faaliyetlerini de sundu.

Nilüfer Belediyesi’nin de ortakları ortasında yer aldığı FUSILLI (Fostering the Urban food System Transformation through Innovative Living Labs Implementation) projesi, 5. periyodik toplantısını gerçekleştirdi. Kentlerin sağlıklı, sürdürülebilir, inançlı, kapsayıcı, adil ve uygun maliyetli besin sistemlerine geçişini sağlamayı ve uygulama kapasitelerini güçlendirmeyi hedefleyen FUSILLI projesinin ortakları, periyodik toplantıda bir ortaya geldi. Toplantıya, bu maksatlar doğrultusunda kentte kıymetli çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi de katıldı. 6 ayda bir gerçekleşen toplantılara bu kere, Danimarka’nın Kolding kenti konut sahipliği yaptı.

23-25 Kasım tarihleri ortasında gerçekleşen buluşmaya, Nilüfer Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Zerrin Güleş ile Nilüfer Belediyesi FUSILLI Projesi Yürütücüsü Mehmet Can Yılmaz da katıldı.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, “Gıda ve Doğal Kaynaklar” bahisli FUSILLI projesi ile besin kurulunun genel değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda, iştirakçi kentler faaliyet raporlarını da sundu. Verimli atölye çalışmalarıyla zenginleşen FUSILLI 5. periyodik toplantısında, kentlerin temsilcileri lokal şeflerle birlikte yemek yapma imkânı buldu. Besin kurtarma gönüllülerinden oluşan “Food ReFormers” kümesi da, tecrübelerini iştirakçi kentlerin temsilcileriyle paylaştı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu