Ekonomi

Finans Uzmanları Netflix Duyurusunun Ardından Ticaret Masası Hakkında İyimser

The Trade Desk Inc . (NASDAQ:TTD) hisseleri, Netflix’in (NFLX) otomatik olarak reklam satın alma sürecini geliştirmek için şirket, Google Display & Video 360 ve reklam teknolojisi şirketi Magnite ile işbirliği yapmayı planladığının açıklanmasının ardından Çarşamba günü %4’ten fazla artış gösterdi.

Wall Street’ten gelen tepkiler bu yönde:

Stifel’deki analistler, duyurunun TTD’nin ortaya çıkışına ilişkin hipotezlerinin bir başka göstergesi olduğunu ifade etti. “Connected TV (CTV) için çok önemli bir noktadayız ve TTD de bundan faydalanacak başlıca şirketlerden biri” diyen analistler, TTD hisselerinin satın alınması yönündeki tavsiyelerini yineledi.

Truist analistleri gelişmeyi TTD için kesinlikle olumlu olarak nitelendirdi. Analistler, “TTD’nin müşterileri adına satın alabileceği çok sayıda yüksek kaliteli CTV reklam alanına erişim sağlaması muhtemel olduğundan, bu gelişmeyi TTD için son derece olumlu buluyoruz” dedi.

BMO Capital TTD için Outperform notunu ve $108 fiyat hedefini tekrarladı. Firma, CTV reklam talebi için Netflix ile yapılan ortaklığın, “TTD’nin 150 milyar dolarlık geleneksel televizyon pazarının bağlantılı TV’ye doğru önemli bir kaymasından yararlanmak için en uygun konumda olduğu” perspektifini desteklediğini belirtti.

Morgan Stanley analistleri bu duyuruyu TTD’nin reklamcılık sektöründe artan öneminin bir kanıtı olarak yorumladılar. “NFLX’in reklam destekli isteğe bağlı videolarının %10’luk payının TTD’nin 2026 yılı gelir tahminlerinde %2’lik bir artışa yol açabileceğini” öngördüler.

Son olarak, Evercore ISI analistleri anlaşmayı TTD için orta vadede olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi. Firma, hisse senedi için Outperform notunu ve 110 $ fiyat hedefini sürdürdü.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu