Haber

Ekrem İmamoğlu’nun En Çok Konuşulan Horon Paylaşımı “Artık Bu Ülkede Duvara Vurmuştur”

Millet İttifakı başkan yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, seçim dönemi çalışmaları kapsamında bugün Zolguldak’taydı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’nun Zonguldaklılarla sohbet ederken ‘horon’ göndermesi dikkat çekti. İmamoğlu, “Ben tek başıma korna çalarım diyen akıl artık bu ülkede duvara toslamıştır” dedi.

6 Tablo, 7 Mart’ta Millet İttifakı adayını Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıkladı. Bu süreçte elbette seçim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise genel seçimlerde Millet İttifakı seçim kampanyalarında başkan yardımcısı adayı olarak yer alıyor. Her gün farklı illerde düzenlenen mitinglerden biri de bugün Zonguldak’ta yapıldı.

Zonguldak’ta düzenlenen seçim mitingine Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte katılan Ekrem İmamoğlu, ‘Millet Buluşması’ programında seçmenlerle sohbet etti. Bu arada ‘horon’ göndermesi de dikkatlerden kaçmadı.

Yaptığı her açıklama ve yaptığı her hareket sosyal medyada olay olan Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde kendisinden K-pop kalp yapmasını isteyen gençleri kırmayarak gönülleri fethetmişti.

İmamoğlu yaptığı konuşmada sahnede olmaktan rahatsız olduğunu ve seçmenle aralarındaki uçurumu sevmediğini belirterek, “Bu sahne çalışmasını pek beğenmedim, size sarılmak isterdim.” söz konusu.

‘Bu sahne çalışmasını pek beğenmedim, sana sarılmak isterdim, aramıza mesafe koydular. Anlaşılan göreve geldiğimizde ilk işimiz Zonguldak’ta çok güzel bir meydan yapmak.’

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda Zonguldak halkının yanında yer alan İmamoğlu, Millet İttifakı’nın çalışmalarından bahsederken içinde bulunduğumuz seçim döneminin önemine vurgu yaptı.

‘Kritik bir dönemdeyiz. Bugün işçinin, emekçinin, alnının terinin bayramı. Biz Millet İttifakı olarak vatandaşın hakkını bu sandıkta alacağı bir geçişi başlatacak liyakat komitesiyiz. Altı siyasi partinin ülkeyi en üst düzeye çıkaracağı konusunda kararlı bir grubuz.’

“Kendini iktisat profesörü ilan eden birine ne yapacağız? Güle güle, güle güle, ‘Eve gel’ diyoruz.”

Daha sonra Ekrem İmamoğlu, Karadenizli olduğunun altını çizerek konuşmasına devam etti ve herkesin dikkatini çeken bir ‘horon’a değindi.

‘Karadeniz ister istemez beni biraz heyecanlandırıyor. Ne dediğimi en iyi Karadenizliler, Zonguldaklılar bilir. Biri ‘Ben horonu çok iyi bilirim’ diyor.

‘Yalnız horon oynarım.’ İmamoğlu, açıklamalarını hedef alarak, “‘Ben tek başıma korna çalarım’ diyen akıl artık bu ülkede duvara toslamıştır. Ekonomik olarak da, barış açısından da, güven açısından da ülkeyi uçurumun eşiğine getirmiştir. adalet açısından.” iktidara atıfta bulundu.

‘Ben tek başıma horon oynarım’ diyor. Yahu horon tek başına mı oynanır? Grupla oynanır. Grubumuz güçlü. ‘Ben tek başıma korna çalarım’ diyen akıl artık bu ülkede duvara toslamıştır. Ülkeyi ekonomik olarak, barış olarak, inanç olarak, adalet olarak uçurumun eşiğine getirdi.’

Millet İttifakı’nın vaatlerine devam eden İmamoğlu, “‘Ey insanım ben takımla, milletimle horon oynarım’ diyenler de var.” o bitirdi.

????????????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu