Yaşam

Dünyanın karikatürü Çukurova’da

Uluslararası Çukurova Karikatür Şenliği 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Çok sayıda ünlü ismin yer alacağı şenlikte stantlar, grafiti çizimleri, söyleşiler, karikatür atölyeleri üzere etkinlikler karikatür severlere unutulmaz hoşluklar sunacak. Bu yıl 5’incisi yapılacak şenliğin finali Metin Uca’nın gösterisi ile yapılacak.

“Kültür Sanat Kenti Çukurova” sloganıyla yola çıkan Çukurova Belediyesi’nin en değerli sanatsal ve kültürel etkinliklerinden biri olan Milletlerarası Çukurova Karikatür Şenliği 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Pandemi nedeniyle birkaç yıl orta verilen şenliğin bu yıl 5’incisi yapılacak. Şenliğe ulusal ve memleketler arası üne sahip çok sayıda sanatçı katılacak. Andrea Pecchia, Saman Torabi, Menekşe Çam, Ergün Gündüz, Muhammet Şengöz, Uğur Gürsoy, Cihan Ceylan, Fırat Budacı, Ümit Kireççi üzere isimlerin yer alacağı şenliğin açılış merasimi 25 Kasım Cuma günü saat 13:00’te Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezinde yapılacak.

Festival boyunca söyleşiler, atölyeler, ünlülerle çizimler, grafiti çizimleri üzere etkinliklerle karikatür severler dolu dolu hoşluklara şahit olacak. Şenliğe ayrıyeten Prof. Dr. Halis Dokgöz, Dr. Kadir Doğruer, Mehmet Saygın, Sefa Sofuoğlu, İsmail Serdar Sayar, Mustafa Öncül, Hicabi Demirci, Ali Raşit Kılıç üzere karikatür dünyasının tanınmış isimleri katkı verecek.

5. Memleketler arası Karikatür Şenliği 26 Kasım cumartesi günü Metin Uca gösteresiyle final yapacak. Şenlik aktiflikleri Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin, Karikatür Şenliğinin ulusal ve memleketler arası çapta ses getirdiğini belirterek, “Ancak bu önemli festivale pandemi nedeniyle birkaç yıl ara vermek zorunda kalmıştık. Şimdi bu yıl 5’incisini düzenliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve gelirken Kültür Sanat Kenti Çukurova sloganıyla yola çıkmıştık. Bu hedefe ulaşmamızdaki en büyük etkenlerden biri de Uluslararası Karikatür Festivalidir. Festivalin başarılı geçeceğine inanıyor tüm Adanalıları etkinlikleri takip etmeye davet ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu