Teknoloji

DreameBot L10s Pro Robot Süpürge İncelemesi

Özellikle artan popülaritesinin ardından birçok farklı markanın model model robot süpürgelerle karşımıza çıkması, “alın her eve bir tane lazım” diyenlerimizin işini oldukça zorlaştırdı. Islak temizliği de yapan, çöpü kendi boşaltan, sesle kontrol edilen oydu. farklı ihtiyaçlara yönelik onlarca eser arasındankaldık.

Tabii işin bir diğer boyutu da bütçe. Aradığınız özellik sayısı arttıkça fiyatlar da bir miktar artmaktadır. Bu yüzden robot süpürgenin olmazsa olmazları Mantıklı bir seçim belirlemek ve yapmak gerekir. Son zamanlarda karşılaştırmalar, fiyat/performans istikrarı ve özelliklerin değerlemesi ile karşılaşılmaktadır. En akıcı seçeneklerden biri olarak Dreame L10S PRO’yu öneririm.dışarı çıkarmak

Dreame L10S Pro’nun yeteneklerini incelemeye başlamadan önce, ‘bir robot süpürgenin olmazsa olmazları’na bir göz atalım;

  • Yüksek emiş gücü:Tek temel görevi evi süpürmek olan bir cihazın emiş gücü son derece değerlidir.
  • Tam eşleme: Robot elektrikli süpürgelerle ilgili en yaygın sorunlardan biri haritalamadır. Bu problemler doğal olarak elektrikli süpürgenin performansını etkiler. Hızlı, eksiksiz ve alternatifler sunan mapping sistemi avantaja dönüşüyor.
  • Düşme, sıkışma gibi sorunları önleyen sensör sistemleri: Robot süpürgelerin bir diğer kronik sorunu da sıkışma, düşme gibi sorunlardır. Bu engelleri önleyecek ve düzgün çalışacak sistemler olmalıdır.
  • Güçlü bir pil:Temizliğin bitmemesi için yeterli süre sunan bir pil, geleneksel olarak en değerli kriterlerden biridir.
  • Tüm konumlarda başarılı pacing performansı: Ahşap, halı veya karo; Rezidanstaki mevcut tüm katların en uygun şekilde temizlenmesi gerekiyor ki tekrar çalışmak zorunda kalmayalım.
  • Mop ile ıslak temizlik yapabilme: Artık robot süpürgeler bu konuda o kadar iyi performans göstermeye başladı ki şimdiden olmazsa olmazlar listesine girdi bile. Ancak iz bırakmayan, kir ve lekeleri gerçekten temizleyebilen bir mop performansına sahip olmak çok kritiktir.
  • Pratik kullanım için uygulama veya sesle kontrol: Uygulama üzerinden uzaktan kontrol, evde olmadığınızda tek tuşla başlatma, mevcut durumu kontrol etme gibi faydaları nedeniyle olmazsa olmazdır. Sesle kontrol, robot süpürgenin daha pratik bir şekilde kullanılmasında da önemli faydalar sağlıyor.

Şimdi Dreame L10S PRO’nun ‘olmazsa olmazlar’ listemizden hareketle performansına bir göz atalım;

Emiş gücü:

Dreame L10S PRO, 5.300Pa emiş gücü ile Segmentinin ortasında en yüksek emiş gücüne sahiptir. Yüksek emiş gücünün yanı sıra, tüm döner saç, evcil hayvan kılı gibi şeyler Tozu toplayan ana fırça ve en tenha yerleri bile temizleyen döner toz fırçasından aldığı destekle çok detaylı bir süpürme işlemi gerçekleştirebiliyor. Ayrıca dört farklı emiş seviyesi sayesinde uygun tabana uygun güç ile yüksek performans sağlar. 450 ml kapasiteli toz kutusu da toplanan tüm toz ve kiri içine hapseder.

eşleme:

Dreame L10S PRO, haritalamada oldukça hızlıdır. Akıllı LIDAR navigasyonu sayesinde evin büyüklüğüne kıyasla 5-10 dakika ortasında haritalamayı yapıyor.Konutun farklı bölümlerinin ayrı ayrı temizlenmesi için çok sayıda harita oluşturmak ve seçmek de mümkündür.

Düşme, sıkışma gibi sorunlara karşı önlemler:

Robot elektrikli süpürgelerin evde temizlik yaparken en çok yaşadığı sorun aynı zamanda yerdeki rastgele bir cismin süpürgeye saplanması veya sandalye, masa, kanepe ayaklarına takılması gibi durumlar . Ayrıca evde basamak varsa düşme gibi durumlar da olabilir. Dreame L10S PRO’nun sahip olduğu 3D görüntüleme algoritması her tarafı tarayan yapılandırılmış ışıkları sayesinde önündeki her şeyi anında tespit eder ve yolunu ona göre düzenler. Bu sayede takılma, sıkışma, düşme gibi sorunlar yaşanmaz.

Pil kapasitesi:

Dreame L10S PRO, 5.200 mAh bataryası sayesinde Çok büyük bir eviniz yoksa tek şarjla tüm evi başarıyla temizler.Tam şarja ulaşması yaklaşık 6 saat sürer.

Farklı zeminlerde temizleme performansı:

Genellikle sert zeminlerde iyi performans gösterseler de, çoğu robot elektrikli süpürge, halı söz konusu olduğunda performansı biraz düşürür. Dreame L10S Pro’da bu sorunu kökten çözmek için pek çok geliştirme yapılmış. Ultrasonik teknolojiye sahip sensörleri ile o an nerede olduğunu algılar ve emiş gücünü ayarlar. Böylece her yere uygun emiş gücü ile daha iyi sonuçlar alınır. Bu teknoloji aynı zamanda halı, kilim gibi kuru yerlere geldiğinde ıslak temizleme paspaslarını yükselterek kuru zeminle temasını da engeller.

Paspasla ıslak temizlik:

Kabul edilmelidir ki robot elektrikli süpürgeler başlangıçta bu konuda pek iyi değildi . Ancak, ihtiyaçlar ve geri bildirimler için iyileştirmelerle uzun bir yol kat edildi. Dreame L10S PRO da bu konuda oldukça becerikli ve kendisini diğer rakiplerinden ayıran mat yapısı sayesinde oldukça iyi sonuçlar veriyor. Çift paspas sistemine sahiptir ve bu paspaslar dönerek çalışır. bu da sadece yüzeyle temas eden ve onu ıslatan robot elektrikli süpürge bezlerinin aksine. Sert yüzeylerdeki kir ve lekeleri de başarıyla temizler. 190 ml kapasiteli çıkarılabilir su haznesi de pratik ve yeterli bir kullanım sağlar. Paspaslar ayrıca kolayca çıkarılıp temizlenebilir.

Kontrol seçenekleri:

Dreame L10S PRO, telefonunuza kolayca kurabileceğiniz taşınabilir bir uygulamaya sahiptir. uygulama aracılığıyla kuru ve ıslak temizleme modları ve çalışma seviyeleri seçebilirsiniz. Çok sayıda harita ve özelleştirilmiş temizleme modları düzenlemek de mümkündür. Yine uygulama üzerinden sanal bir duvar oluşturabilir veya pacing için tek bir noktaya komut verebilirsiniz. Saflık ile ilgili tüm çalışma detaylarını uygulamadan takip edebilirsiniz. Ayrıca Alexa, Siri ve Google Assistant uyumluluğu ile sesle kontrol edebilirsiniz. Tüm bu özellikler pratik bir kullanım sağlar.

Sonuç olarak;

Bunlar olmazsa olmazınızsa ve kendinize bir robot süpürge almayı planlıyorsanız, Dreame L10S Pro’nun en akıcı seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. . özellikle senin evinde Evcil HayvanToz probleminiz varsa ya da toz probleminiz varsa tiftik toplama kapasitesi ve toz problemini kökünden çözecek çift spinli mopları ile gerçek bir seçim olacaktır.

İncelemek ve satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

#ortaklık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu