Ekonomi

Devre mülk dolandırıcılığı: 1 odayı 50 kişiye sattılar

İstanbul’da devre mülk dolandırıcılığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 110 şüpheli gözaltına alındı.

Emlak şirketi kurarak çok sayıda kişiye devre mülk satan İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yine devremülklerini yabancılara oturma izni karşılığı satacağının sözünü verdi. yine “reklam, tapu, vergi ve diğer masraflar” adı altında mağdur ediliyor. Argümanı üzerinde çalışmaya başladı.

Yapılan çalışmalarda zanlıların devremülk ve arsayı birden fazla kişiye sattığı belirlenirken, yaklaşık 200 kişinin şikayetçi olduğu belirlendi.

Üç aylık teknik ve fiziki takibin ardından Kadıköy, Ümraniye, Ataşehir, Başakşehir ve Yalova’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda 110 zanlı gözaltına alındı.

Polis operasyonunda yakalanan lüks otomobillere el konulurken, zanlıların suçtan elde ettikleri gelirle 24 lüks konut satın aldıkları belirlendi.

Tutuklanan zanlılar, sağlık kontrolünün ardından Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Operasyonda zanlılara ait olduğu belirtilen lüks otomobiller de Asayiş Şube Müdürlüğü’nün otoparkına getirildi.

“1 odayı 50 kişiye sattılar”

Mağdurun kendisi olduğunu öne süren Sebahattin Balkaya, gazetecilere Yalova’daki termal siteden devre mülk satın aldığını belirterek, zanlıların bir odayı 50 farklı kişiye sattığını savundu.

Şimdiye kadar yaklaşık 1 milyon lira zarar ettiğini belirten Balkaya, “Sonra tekrar satarız dediler. Vergisi var 98 bin liraya geldi. Ödememi istediler. Bana 1 milyon lira söz verdiler. 200 bin lira.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu