Yaşam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla tiyatronun başına geçen Karadağlı sessizliğini bozdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan atama kararına göre Devlet Tiyatroları Genel Müdürü tiyatro ve sinema oyuncusu Tamer Karadağlı oldu. Bu gelişmenin ardından sosyal medyanın gündemine Tamer Karadağlı oturdu. Ünlü oyuncuyu tebrik edenler kadar eleştirenler de var.

“GEREKLİ AÇIKLAMALARI YAPACAĞIM”

Yeni göreviyle ilgili ne söyleyeceğini şaşıran Karadağ, yaptığı açıklamada, “Şu anda konuşamam. Tamer Karadağlı olarak değil, kurumu temsil ettiğim için bir şey söylemem doğru değil.” ifadesini kullandı.

CHP’DEN ATAMAYA TEPKİ

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atanmasını sert bir dille eleştiren CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Devlet Tiyatroları bağımlı değil, yarı özerk bir kurumdur. bir anlamda kurum, bir anlamda 50 yıldır bir düzenleme bekliyor, “Bir kurumdan bahsediyoruz. Özerk olması gereken bir kurumdan bahsediyoruz. Biz bu kanunu getirmek yerine Tamer Karadağlı’yı getiriyoruz. Neden? Sarayı çok seviyor. Aniden geri döndü” dedi.

“KÜLTÜREL MİRASIMIZA DEĞER KATACAK”

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu da atama kararının ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayıyla yol arkadaşım, kardeşim Selim Terzi’yi tebrik ediyorum. Bakanlığımıza Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü olarak atanan ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atanan Tamer Karadağlı’ya görevlerinde başarılar diliyorum. tiyatro sahnesine çıkıp kültürel mirasımıza değer katar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu