Ekonomi

Codexis, RNAi platformunu geliştirmek için 40 milyon dolar kredi aldı

REDWOOD CITY, Kaliforniya – Codexis, Inc., lider bir enzim mühendisliği şirketi. (NASDAQ: CDXS), Innovatus Capital Partners, LLC ile 40 milyon dolara kadar vadeli kredi anlaşması imzaladı. Anlaşma, anında 30 milyon doları kapsıyor ve belirli gelir aşamalarına ulaşıldığında ilave 10 milyon dolar da sağlanacak. Bu mali hamle, Codexis’in nakit rezervlerini güçlendirecek ve 2026 sonlarına kadar nakit akışı pozitifliği elde etmek için operasyonel gidişatını genişletecek ve RNAi terapötikleri için Enzim Katalizli Oligonükleotid (ECO) Sentez™ üretim platformunun geliştirilmesini ve ticarileştirilmesini hızlandıracak.

ECO Synthesis™ platformu, on yılın sonuna kadar artan taleple rekabet etmesi beklenen RNAi terapötiklerinin büyük ölçekli üretimindeki mevcut zorlukların üstesinden gelmeyi hedefliyor. Codexis’in teknolojisi, kalite, miktar ve maliyet verimliliği açısından geleneksel kimyasal senteze göre önemli avantajlar sunabilecek enzimatik bir yol aracılığıyla RNAi terapötiklerinin ticari ölçekte üretilmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Codexis CEO’su Stephen Dilly, MBBS, PhD, Innovatus ile ortaklık yapmaktan duyduğu heyecanı dile getirerek RNAi terapötiklerindeki fırsatı ve şirketin ECO Synthesis™ İnovasyon Laboratuvarı’na yatırım yapma niyetini vurguladı. Bu tesis, teknik ilerlemeleri ve erken aşamadaki müşteri testlerini kolaylaştıracak ve potansiyel olarak tam ölçekli bir GMP tesisinin geliştirilmesine yol açacaktır.

Innovatus Genel Müdürü ve Yaşam Bilimleri Lideri Claes Ekstrom da Codexis’in yenilikçi teknolojisini, ana faaliyet alanını ve deneyimli liderliğini büyümenin temel itici güçleri olarak göstererek yatırımın potansiyeli hakkında yorum yaptı.

Codexis, toplam 60 ay vadeli, 36 ay faizsiz dönem içeren kredinin ilk diliminden yaklaşık 29 milyon dolar net gelir elde etti. Daha fazla ayrıntı yaklaşan SEC dosyasında açıklanacak.

Şirketin ECO Synthesis™ platformu yakın zamanda gram ölçekli senteze ulaştı ve Codexis, 2024’ün ikinci yarısında erken erişim müşteri testini başlatma yolunda ilerliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu