Haber

Çevrecilerin ağaç kesmeye karşı direnişini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca dinledi

Akbelen ormanlarında ağaç kesilmesine direnen ve jandarmanın karşısına çıkan çevrecileri Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca dinledi. Kolu yaralanan ve kıyafetleri yırtılan Deniz Gümüşel, “Bu nasıl bir vahşet, ne kötü bir muamele. Sanki düşmanız, katiliz, hırsızız” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy ilçesindeki Akbelen ormanında 6 gündür devam eden ağaç kesimini protesto eden çevrecilerle bir araya geldi.

Biçer Karaca, sosyal medya hesabından ilk kez tweet zinciri şeklinde; Milas Jandarma Karakolu’nda gözaltına alınan çevreci Deniz Gümüşel’in yaralı kolunun fotoğrafını, ardından da Avukat Leyla Bilgen’in sargılı ayağının fotoğrafını paylaştı.

Videoda kolunun morardığı ve kıyafetlerinin yırtıldığı görülen Gümüşel, “Bu nasıl bir vahşet, ne kötü bir muamele. Sanki biz düşmanız, katiliz, hırsızız” dedi.

Biçer Karaca, “Geçen yıl çıkan yangına halkla jandarmanın birlikte müdahale ettiğini anlamadığım. Yangın da doğal bir katliamdı. Şimdi ne oldu? Biz düşman mıyız?” söz konusu.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu