Ekonomi

Bisiklet Tamircileri Meşgul Olduklarında Yardımcı Bulmakta Zorlanırlar

Trafikte yaygın olarak kullanılan bisikletlerin bakım ve onarımını yapan tamirciler, işlerinin ağır olduğunu ancak yardımcı bulmakta zorlandıklarını anlattı.

Bisiklet, yaz aylarında vatandaşların en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından biri olarak öne çıkıyor. Taşıma kolaylığı sağlayan ve ekonomik açıdan cazip hale gelen bisiklet, bazı arızalara da sebep olabiliyor. Bisikletlerinde jant kırılması, zincir arızası, akort, fren, vites arızası, sele kırılması, tekerlek komplesi arızası gibi arızalarla karşılaşan sürücüler tamircilere başvurmaktadır. Bisikletlerin her türlü arızaları tamirciler tarafından onarılırken, bebek arabası, market arabası gibi el aletlerinin de tamiri yapılıyor. Bisiklet tamircileri kendilerine gelen arızalı bisikletleri tamir etmek için yoğun çaba harcarken bir yandan da yeterli yardımcı bulamadıklarından şikayet ediyorlar.

“Bu aralar işimiz yoğun ama yardımcı personel bulamıyoruz”

Eskişehir’de 37 yıldır bisiklet tamiri işiyle uğraşan İbrahim Deliktaş, son günlerde bisiklet arızalarında artış yaşandığını belirtti. İşlerinin ağır olduğunu dile getiren Deliktaş, “Bisiklet arızaları bu dönemde artıyor. Vatandaşlar çok kullanıyor. Bir yerden bir yere giderken pratik bir ulaşım aracı. Scooter da var ama bisikletin de özelliği var. Yıllardır kullanılıyor.Bu aralar işimiz ağır ama yardımcı personel bulamıyoruz.Bisiklet her ilaçta kullanılıyor.arızalar bize geliyor.Orta göbek,arka teker,ayar,fren ve vites arızaları var.Biz Yeterince eleman bulamadığımız için işi sürdüremiyoruz. Birileri yetiştirdi, işi öğrendik. Artık işe ilgi kalmadı. Aileler çocuklarını okula gönderiyor ama onların da eğitim alması gerekiyor. “Bisiklet tamirciliğinin 10 yıl sonra biteceğini düşünüyorum. Sürücülerin bisikleti biraz daha dikkatli kullanması gerekiyor. Havalar da sıcak, kazalara dikkat edilmeli” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu