Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu: İkinci tipte sesimiz daha gür çıkacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “İkinci turda sesimiz daha da gür çıkacaktır. 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımıza verilen destek daha da artacaktır. Adıyaman, bağımsız, bölünmez, müreffeh bir ülke için bir kez daha gür sesle ‘Önderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ diyecektir. Türkiye ve ‘Türk Yüzyılı’ Kazandıklarımıza sahip çıkacağız ve inşallah daha da artıracağız”söz konusu.

AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Adil Karaismailoğlu, daha sonra depremzedelerle bir araya gelerek, sorunlarını ve taleplerini sordu.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı seçimi 2’nci tip olmasına rağmen yüzde 66’nın üzerinde bir oranla Cumhurbaşkanımızın açık farkla yanında yer alan Adıyaman halkı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki çoğunluğu Cumhur İttifakı’na vererek, bunu teyit etmiştir. bize güveniyorlar, inanıyorlar ve geleceklerini burada görüyorlar” diyen Adıyamanlı kardeşlerim, depremin üzerinden henüz 3 ay geçmesine rağmen vatandaşlık bilinciyle hareket ettiniz ve ciddi bir katılımla sandık başına gittiniz. Vatanına her koşulda sahip çıkan tüm Adıyamanlılara en içten teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.”söz konusu.

”DEPREMDE İLLERİMİZİ HİÇ HASARLI BIRAKMADIK”

Bundan sonraki sürecin hem Adıyaman hem de Türkiye için daha uygun olacağını belirten Karaismailoğlu, şöyle konuştu: “Depremin ilk saatlerinden itibaren buradayız ve her geçen gün daha da güçlenerek çalışmalarımızı titizlikle sürdürdük. Sarsıntı bölgesi genelindeki diğer 350 çadırkentte 868 bin çadır kurarak 2 milyon 605 bin mağdura barınma sağladık. Ayrıca kalıcı konutlar yapılana kadar 348 konteyner kentte yaklaşık 110 bin, 250 binden fazla afetzedemizin üzerine konteyner kurularak geçici konut sağlandı Adıyaman’da 35 çadırkentte yaklaşık 355 bin, ve 16 bin 961 konteynerde 35 binin üzerinde.Planlanan 43 konteyner kentte konteyner sayısı hızla artıyor.Karanlık izleri hızla kaldırıyoruz.Bir yandan hasarlı binaların yıkılması ve molozların kaldırılması için çalışıyoruz. bir yandan da altyapı ve inşaat çalışmalarını yürütüyoruz.Depremde zarar gören illerimizi ve milletimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık.Bütün afet bölgelerini sırtımıza aldık ve çok kısa sürede hayat normale döndü. . çevirdik. Devlet olarak tüm kurum ve kuruluşlarımız, özel teşkilatımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve tüm hayırsever vatandaşlarımızla seferber olduk. Maalesef daha önce yaşadığımız felaketlerde görev alan AK Parti öncesi iktidarlar bu başarıları gösteremedikleri için çekilen acı çok daha büyük oldu. 17 Ağustos ve Düzce sarsıntılarını hatırlayın. O günlerle bugün arasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ile AK Parti’nin liderliği arasında fark var. Bizim millet ve Türkiye sevgisinden başka sevgimiz yok. Deprem bölgelerinde ikamet eden vatandaşlarımız bu gerçeği kendi gözleriyle görmüş ve yansımasını sandıkta göstermiştir. Bu seçim, deprem felaketlerinden sonra halkımızın Cumhurbaşkanımıza ve devletimize olan güveninin pekiştiğini ispatlamıştır.

“21 YILDIR MİLLETİMİZLE TEK YÜREK OLDUK”

Halka hizmeti Allah’a hizmet olarak algıladıklarını anlatan Karaismailoğlu, şöyle devam etti: “21 yıldır milletimizle tek yürek olduk. Milletimizin bunu hep gördüğünü 14 Mayıs’ta bir kez daha Sağır Padişah’a ilan ettik. Milletin acısı bizim acımız, sevinci sevincimizdir. Çünkü bizler için , halka hizmet Allah’a hizmettir.Bunu bilmiyorlar,duymuyorlar,umursamıyorlar.İşte deprem bölgesini seçimden sonra duyduklarınız.Milletle bir olmaları mümkün değil, Anlasınlar milletin kaygısını gidermek mümkün değil.Bizim insanımız suyu getireni de testi kıranı da çok iyi bilir.İki zihniyet arasındaki farkı çok yerinde görür.Teşekkürler Adıyamanlılar, teşekkürler. Türkiye’ye, önce deprem bölgesinde sonra tüm Türkiye’de çalışmalarımızı tamamlayacağız. Çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi birer birer milletimizin hizmetine sunacağız. Millet sevgimiz bitmez, hizmetimiz de bitmez.”

“İLK DEPREM BÖLGESİ”

Karaismailoğlu, tüm çalışmaların öncelikle deprem bölgesini baz aldığını belirtti. “Hızla ilerledik. Daha iyisini, daha güzelini inşa etmek için durup yorulmamıza gerek yok. Çünkü hem Adıyaman’ımız hem de ülkemiz için çok büyük planlarımız var. Bu yüzyıl ‘Türkiye Asrı’ olacak. AK Parti’nin hizmet ve siyaset anlayışıyla kimse rekabet edemez ama bugün 2002 Türkiye’siyle kıyaslanamaz bir konuma geldik. Öte yandan ülkemizi geleceğe taşıyan birçok projeye imza attık ve çağ atlattık.Şimdi sizlerle birlikte Adıyaman’ı çok daha ileriye taşıyacağız.Dünü rahatlatmak için geçmişi yerine getirmenin ötesine geçeceğiz. Yaşadığımız acıların bir an önce yaşanması için her zerresinde ecdadımızın izlerini taşıyan bu kutsal şehirde, tüm tarihi eser ve varlıkları aslına uygun olarak yeniden inşa edecek, çok daha sağlam inşa edeceğiz. yaşam konutları, ticari evler ve dükkanlar. Çok daha güçlü ve gelişmiş, geleceğe uzanan bir Adıyaman kuracağız. Biz ve onun arasında hiçbir zaman bir ayrım olmamıştır ve olmayacaktır. Adıyaman’ı marka şehir, cazibe merkezi yapacağız. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki; AK Parti’ye oy versin ya da vermesin; Bu seçimin kazananı tüm milletimiz Adıyaman’dır.dedi.

”MİLLETİN İĞRENÇ DEĞERLERİ 14 MAYIS’TA KAYBOLUR”

Türkiye’nin 28 Mayıs’ta yeniden sandığa gideceğini hatırlatan Karaismailoğlu, şöyle konuştu: “14 Mayıs’ta milletin maliyetini hiçe sayanlar kaybetti. Ayasofya’yı yeniden özgürleştirenler kazandı. 14 Mayıs’ta bilinmeyen pazarlıklarla kargaşaya düşenlerin kaosu kaybetti. 21 yıllık istikrar, inanç, yürek ve umut kazandı. Pensilvanya’dan talimat alan kol kola yürüyenler kaybetmiştir.Milletin onuruna, Türkiye’nin bağımsızlığına ve ayrılmaz bütünlüğüne sahip çıkanlar kazanmıştır.Milletimiz 14 Mayıs’ta bir kez daha ‘Dualarımız, hayallerimiz ve umutlarımız sizinle’ dedi. Recep Tayyip Erdoğan.’ İkinci sekste sesimiz daha da gür çıkacak.28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımıza verilen takviye daha da artacak Adıyaman, bağımsız, bölünmez, müreffeh bir Türkiye için bir kez daha yüksek sesle ‘Önderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ diyecek. ‘Türk Yüzyılı’nı ve inşallah daha da yukarılara taşıyacağız. Ülkemizi terör örgütlerinin oyuncağı haline getirmeye çalışanların suratlarına sandık sonuçlarını vuracağız. Gücümüz, heyecanımız ve inancımız tam. doğru adımlarla milletimizin ümidi ve güveni olmaya devam edin.Milletimiz 28 Mayıs’ta başladığı işi sandıkta bitirecektir.Türkiye üzerine oyun oynamak isteyen terör örgütleri ve küresel emperyalistleri sandığa gömülecektir. olarak da her zamanki azmimizi, enerjimizi, vatan ve millet sevgimizi en doğru şekilde sürdürecek; Adıyamanımıza ve Türkiyemize en büyük iş ve hizmetleri kazandırmaya devam edeceğiz.”söz konusu.

kuyucak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu