Haber

Aylin Nazlıaka: “Sayın Cumhurbaşkanımız ile bugün 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kabinesinde yarışmak üzere bir araya geldim…

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka; “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızla görüştüm ve 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kabinesinde bundan sonraki süreçte aday olacak bir milletvekili adayı için adaylığımı geri çekmeye karar vererek bugün buraya geldim. Bunları kuracağımıza inanıyorum. eşit, aydınlık ve özgür günler birlikte.” söz konusu.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka; bu akşam Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğinde; milletvekili aday adayı başvurusunu geri çekeceğini duyurdu. Nazlıaka dedi ki:

“BUGÜN BURAYA PARLAMENTO ADAYLIĞIMI GERİ ALMA KARARI VERMEK İÇİN GELDİM”

Ben buraya aday olarak çıkmadım, duyuru yapmak için çıktım. Bugün bir karar verdim. Bu kararı önce çekirdek ailemle paylaştım. Artık büyük ailem CHP ailemle paylaşmaya karar verdim. Biliyorsunuz üç dönem bu güzel şehrin milletvekili olma şerefine nail oldum. Hep sizlerle omuz omuza, gönül yüreğe, güzel Ankara’mız için savaştık. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızla görüştüm ve 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bakanlar Kurulu’nda yarışacak milletvekili adayı adaylığımı geri çekmeye karar vererek bugün buraya geldim. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim. Genel Liderimizin takdiri ve tabii ki sizlerin desteği ve onayı ile bu kutlu yürüyüşe her zaman birlikte devam edeceğiz. O keyifli, eşit, aydınlık ve özgür günleri hep birlikte kuracağımıza inanıyorum.

“KADINLARIN BAŞVURULARI SON SEÇİME GÖRE 2 KATTAN DAHA FAZLA ARTTI. BU SEÇİM GERÇEKTEN BİZİM KADINLARIMIZ İÇİN ÖLÜM YAŞAM ARASINDAKİ BİR SÜREÇ”

Burada bayan arkadaşlarıma özel bir şey söylemek istiyorum. Pahalı Belediye Başkanımız az önce bu seçimde yapılan başvuru sayısının ne kadar yüksek olduğunu söyledi. Bu seçimin bir özelliği daha var. Geçen seçime göre kadın başvuruları iki katından fazla arttı. Bu seçim aslında biz hanımlar için bir orta yaş sürecidir. O yüzden kadınlar bu seçimde ‘Ben de varım’ diyor. Herkesin yolu açık olsun diyorum ama hemcinslerimin yolu daha açık olsun. Atatürk’ün izinde, Cumhurbaşkanımız ve 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde hep birlikte aydınlık günlere imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Bunu hep birlikte başaracağız. geliyor geliyor.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu