Teknoloji

Avrasya Tüneli Çıkışında Transit Yol Kurnazlığı Gündem Oldu

Trafik kurallarına uymakta en çok sorun yaşayan ülkelerden biri olduğumuz aşikar. Eğer bir araba kullanıcısıysanız ve olması gerektiği gibi trafik kurallarına uyarak araç kullanıyorsanız birçok kez araç kullanmak zorunda kalırsınız. yasak olan gölgeli alandan şeridinize gizlice girmeye çalışan sürücülereşahit oldun

Avrasya Tüneli’nin Avrupa Yakası çıkışındaki yol bunun en büyük örneklerinden biridir. insan her zaman bu transit yola geri dönerek şeride girmeye çalışıyorlar . Öyle bir hale geldi ki bu durum Twitter’da bile gündem oldu.

Trafik sıkışıklığına neden olur

Videoda da görebileceğiniz gibi en sağ şeritte bulunan bir araç bile karşı tarafta. geri gel ve Flaşörlü aracın arkasından gölgeli alana oradan da yola geçer. Bu gerçekten insanları sıkıntıdan kurtardı. Peki insanlar neden hep bu yoldan gider? Hele İstanbul Polisi daha önce bu duruma karşı önlem almışken?

Avrasya Tüneli çıkışı, sahil yolunun ortasından Samatya’ya geçiş güzergahı olarak kullanılıyor. Akşam trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde bile bu yolda trafik sıkışıklığı yaşanmazken sahil yolu Özellikle Kennedy Caddesi’nde Bakırköy istikametinde sıkışıklık yaşanıyor..

Akşam trafiğinde sürücüler yoğun sahil yolundan geri dönerek tünelin Kumkapı bağlantı yoluna yöneliyor. Yenikapı istikametinde sahil yoluna bağlantısı bulunmaktadır. Bu dönüşe girerek Açık olan Avrasya Tüneli devam ediyor.Bu noktada Kennedy Caddesi’nde araçların geri gitmesi nedeniyle sıkışıklık yaşanırken, Avrasya Tüneli’nde hızlı seyreden araçlar açık trafik nedeniyle tehlike altına giriyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tedbir amaçlı, dönüşün olduğu noktaya kadar. mobil EDS aracı konuşlandırıldı . Motorlu polis ekipleri bu noktada nöbet tutarken, dubalar yerleştirilerek giriş yolu genişletildi . Ama görünüşe göre insanlar hala cezalandırılmanın değeri için bunu yapmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu