Teknoloji

Asus ve Noctua’nın GeForce RTX 40 Serisi Anakartları Hazırladığı Bildirildi

Asus ve Noctua, ortaklaşa tasarladıkları yeni GeForce RTX 40 serisi ekran kartlarını CES’te tanıtmayı planlıyor. Anakartlar doğal olarak Noctua tarafından tasarlanan soğutma sistemlerine ve Asus tarafından performans geliştirmelerine sahip olacak. Şirketlerin çalışmalarını CES’te sergilemeleri bekleniyor, ancak piyasaya ne zaman çıkacakları kesin değil.

Yaklaşan GeForce RTX 40 serisi Noctua Edition ekran kartları hakkında bildiğimiz tek şey, Ada Lovelace nesli grafik işlemcileri temel alacakları ve Noctua tarafından geliştirilen soğutma sistemlerini kullanacakları. Yeni soğutucuların Noctua’nın mevcut Noctua Edition ekran kartlarında bulunan NF-A12x25 fanlarını kullanmaya devam edip etmeyeceğini bilmiyoruz, ancak bu bir olasılık. Önümüzdeki aylarda bu anakartların paranın satın alabileceği en iyi ekran kartları arasında olup olmayacağını test etmemiz gerekecek.

Lansman zamanını göz önünde bulundurarak Asus, Noctua soğutuculu GeForce RTX 4090 (GA102), GeForce RTX 4080 (GA103) ve/veya GeForce RTX 4070 Ti (GA104) anakartlar sunabilir. 600 W’a kadar termal kart gücüne sahip bir modül için sessiz bir hava soğutucu tasarlamak bir güçlük olduğundan, Nvidia’nın sınıfının en iyisi teklifinin bu yeni aileye dahil edilip edilmeyeceği şu anda net değil. herkesin bir Noctua Edition grafik kartından beklediği bir şey.

Asus ve Noctua, 2021’de GeForce RTX 3070 Noctua Edition ve GeForce RTX 3080 Noctua Edition grafik kartlarını piyasaya sürdüğünde, her iki birim de donanım kalabalığından büyük bir coşkuyla karşılandı. Noctua tasarımlı soğutucular, yüksek yük altında bile sessiz kalırken, eserler referans kartlara kıyasla çok büyük bir performans artışı sunuyordu.

Intel Arc Battlemage Grafik Kartı, Nvidia RTX 4070’in yerini alacak

GeForce RTX 30 ve Mid-40 Arasındaki Fark ve Pazar Durumu

GeForce RTX 30 serisi ‘Ampere’ grafik işlemcilerinin yaşam döngüsünde nispeten geç piyasaya sürüldüler. Ancak, zayıf zamanlamaya ve çok yüksek sokak fiyatlarına rağmen Asus GeForce RTX 3070 ve RTX 3080 Noctua Edition ekran kartları yüksek talep görüyordu.

Bu sefer, iki şirketin GeForce RTX 40-serisi Noctua Edition anakartlarını, Nvidia’nın üst düzey Ada Lovelace GPU’larını resmi olarak açıklamasından yaklaşık üç ay sonra, CES’te tanıtmayı planladıkları bildiriliyor. İlk teaser, iki şirketin işbirliğini bir başarı olarak gördüğünü gösteriyor, ancak bu yeni GeForce RTX 40 serisi Noctua Edition grafik kartlarının referans modellere kıyasla getireceği performans artışını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Kendi ROG Strix markası altında en yüksek performanslı GeForce RTX 40 serisini sunmaya devam ederken performans ve sessizliğin ortasında istikrar isteyenler için Asus’un Noctua Edition’ı seçmesi çok mantıklı. Gösterge tabloları kullanıma sunulduğunda bunu göreceğiz. Yeni Asus Noctua Edition grafik kartlarının CES’te tanıtılmasıyla ilgili bilgilerin resmi olmayan bir kaynaktan geldiğini unutmayın, bu nedenle biraz şüpheci olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu