Haber

Ankara’da Yeni Otobüs Duraklarının Montajı Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, 315 noktada yeni ve çağdaş otobüs duraklarının montajına başladı. Vatandaşların olumsuz iklim şartlarından etkilenmemeleri için özel olarak tasarlanan yeni durakların tamamında Wİ-Fİ, LED ekran ve aydınlatma, engelli ve USB şarj ünitesi yer alırken güçleri de güneş panelinden sağlanıyor.

EGO Genel Müdürlüğü, hizmet kalitesini artırmak gayesiyle çağdaş ve kullanıcı dostu yeni otobüs duraklarının montajına başladı.

İlk etapta vatandaşların ağır olarak kullandığı 315 noktaya montajı yapılacak yeni otobüs durakları, 6 cins dizayndan oluşuyor. Tüm otobüs duraklarında Wİ-Fİ, LED ekran ve aydınlatma ile engelli ve USB şarj ünitesi yer alıyor. Güçlerini güneş panellerinden sağlayan duraklar, vatandaşların olumsuz iklim şartlarından etkilenmemeleri için özel olarak tasarlandı.

KAPALI DURAKLAR 5 NOKTAYA KONUMLANDIRILACAK

Otomatik kapıları ve klimasıyla Ankara’da bir birinci olma özelliği taşıyan duraklar, 5 farklı noktaya monte edilecek.

Şu ana kadar biri tam kapalı, biri totem olmak üzere toplam 6 durağın montajı tamamlanırken kalan 309 durağın 16 Ocak 2023 tarihine kadar bitirilmesi planlanıyor.

YENİ OTOBÜS DURAKLARI BEĞENİLDİ

Hem yeni duraklar sayesinde konforları artan hem de fiyatsız internet ve şarj üniteleri üzere imkanlardan yararlanma imkanı bulan vatandaşlar şunları söyledi:

Büşra Koçan: Yeni duraklar çok hoş olmuş. Kullanışlı olacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Abdülkadir Paksoy: Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu yeni duraklar çok güzel olmuş. Duraklarda telefonların şarj edilebilmesi ve de internete girilebilmesi de çok güzel. Mansur Yavaş Başkan’ımıza minnettarız.

Adem Ökmen: Yeni duraklar çok başarılı ve hoş olmuş. Ayrıyeten engelli arkadaşların da düşünülmesi çok manalı. Telefonların şarj edilebilmesi ve de otobüs beklerken de internete girilebilmesi de çok hoş.

Görkem Demir: Duraklara şarj ünitesinin konulması çok manalı, zira öğrencilerin okul çıkışında şarjları olmayabiliyordu. Bu sayede telefonlarını şarj edebilecekler.

Yakup Cet: Yeni durakları çok beğendim. Her şey düşünülmüş.

Kaan Aşat: Yeni durakların dizaynlarını çok beğendim. Ayrıyeten duraklara şarj ünitesinin konulması ve duraklarda internete girilebilmesi de çok hoş olmuş. Bu özellik sayesinde otobüs beklerken internete girebileceğiz.

Hasan Taha Ahmetoğlu: Durakların dizaynını çok beğendim. Şarj ünitesi konulması ve internete girebilmek de biz öğrenciler için çok güzel olmuş. Mansur Başkan’ımıza teşekkür ediyorum.

Serkan Sığı: Yeni otobüs durakları modern ve güzel olmuş, çok beğendim. Durak içine konulan LED ekranlarla Ankara’nın tarihi yerlerini görebiliyoruz, bu da çok niyetli olmuş.

Yunus Emre Ünal: Duraklar çok çağdaş olmuş. LED ekranını da beğendim. Her şey dört dörtlük olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu