Haber

ABD’li polis memuru 11 yaşındaki çocuğu vurdu, açığa alındı

ABD’nin Mississippi eyaletinde ihbar üzerine evine giden 11 yaşındaki çocuğu vurarak yaralayan polis memuru açığa alındı.

Indianola Kent Konseyi Üyesi Marvin Elder, yaptığı açıklamada, polis memuru Greg Capers’ın 20 Mayıs’ta 11 yaşındaki Aderrien Murry’yi göğsünden vurarak yaralaması için oylama yapıldığını söyledi.

Yaşlı, Kapari’nin açığa alındığını ve bu süreçte maaş almayacağını açıkladı.

Murry ailesinin avukatı Carlos Moore, ailenin Capers’ın kovulmasını ve yargılanmasını istediğini söyledi.

Öte yandan Capers’ın avukatı Michael Carr, müvekkiliyle ilgili oylamanın “kapalı kapılar ardında” ve kendileriyle görüşmeden yapıldığını savundu.

Carr, Capers’ın çocuğu kasıtlı olarak vurduğuna dair hiçbir kanıt olmadığını ve vücut kamerası görüntülerinin “yanlış bir şey yapmadığını” ortaya çıkaracağını söyledi.

tazminat talebi

11 yaşındaki Aderrien Murry, annesi Nakala Murry ve üvey kız kardeşiyle Indianola, Mississippi’deki evlerinde yaşıyordu.

Anne Murry’nin eski eşi ve Aderrien’in üvey erkek kardeşinin babası, 20 Mayıs günü saat 04:00’te eve geldi. Anne Murry daha sonra cep telefonunu Aderrien’e vererek 911’i arayıp yardım istemesini istedi.

İhbar üzerine gelen Indianola Polis Departmanında görevli iki polis memuruna kapıyı açan anne Murry, kendilerini rahatsız eden kişinin evden çıktığını ancak iki çocuğu ve 2’si olduğunu yetkililere anlattı. yaşındaki yeğenleri de konuttaydı.

Evdekilerden “ellerini havaya kaldırmalarını” isteyen polis Greg Capers, eli boş gelen çocuğu göğsünden vurdu.

Murry, iç organlarındaki hasar nedeniyle 5 gündür hastanede tedavi görüyordu.

Murry ailesi, 30 Mayıs’ta Indianola Şehir İdaresi, Polis Teşkilatı ve Capers aleyhine federal mahkemede dava açtı ve en az 5 milyon dolar tazminat talep etti.

Aile ayrıca konuta gelen iki polis memurunun görevden alınmasını ve olayla ilgili vücut kamera görüntülerinin yayınlanmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu