Haber

ABD’de çevre felaketine neden olan tren kazasıyla ilgili ön rapor yayınlandı

YENİ ABD Ulaştırma Güvenliği Konseyi (NTSB), Ohio’da çevre felaketine yol açan tren kazasına ilişkin ön raporunu paylaştı.

NTSB, bu ay Doğu Filistin bölgesinde tehlikeli kimyasallar taşıyan bir trenin raydan çıkmasıyla ilgili ön raporunu yayınladı ve kazadan önce “bir tekerlek yatağının ciddi şekilde aşırı ısındığı” bilgisini doğruladı.

Kurumun hazırladığı ön raporda, raydan çıkan ilk vagonun bölgedeki güvenlik kameraları ve sinyal verileri sayesinde tespit edildiği ve söz konusu vagonun bir tekerlek yatağında “aşırı ısınmadan kaynaklı sorun gözlemlendiği” belirtilirken, Kazadan hemen önce.

Çevreye zararlı kimyasallar taşıyan 150 vagonlu trenin kaza anında frene bastığı ancak duramadığı belirtildi.

Raporda, soruşturmanın devam ettiği, bir sonraki aşamada tekerlek montajı ve rulmanına odaklanılacağı, vagon tasarımı, kaza sonrası havalandırma ve yanma dahil olmak üzere “kaza müdahale prosedürlerinin de gözden geçirileceği” kaydedildi. kimyasal yük vinil klorür.

Trump, hükümeti “ilk etapta gerekli adımları atmamakla” suçluyor

Öte yandan eski ABD Başkanı Donald Trump, Ohio’da çevre felaketine neden olan tren kazasını soruştururken, mevcut hükümeti “ilk başta gerekli adımları atmamakla” suçladı.

ABD Lideri Joe Biden yönetimindeki Federal Acil Durum İdaresi Ajansı’nın (FEMA) ilk etapta mevcut durumun bölgeye federal yardım gönderilmesi için uygun kriterleri karşılamadığını söylediğini vurgulayan Trump, bu kararı eleştirdi.

Ohio’da zehirli kimyasallar taşıyan trenin raydan çıktığı kaza

3 Şubat’ta ABD’nin Ohio eyaletinin Doğu Filistin kasabası yakınlarında demiryolu üzerinde kimyasal maddeler taşıyan 150 vagonluk trenin 50 vagonu raydan çıkarak infilak etti.

Patlama sonucunda kimyasal madde etrafa yayılarak çevre felaketine neden oldu. Patlamaların ardından yüksek oranda zehirli kimyasalların yayılması nedeniyle bölge sakinlerinin tahliyesine karar verildi.

Olayın ardından basına baş ağrısı, gözlerde yanma, öksürük, halsizlik ve hayvan ölümleri gibi şikayetler yansıdı.

Kazaya karışan tren şirketi Norfolk Southern yaptığı açıklamada, bölgeyi hassas bir şekilde temizlediklerini ve kazanın neden olduğu kayıplar için yerel halka maddi yardımda bulunduklarını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu